هزینه نقشه یو تی ام

هزینه نقشه یو تی ام

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

این نقشه ها کاربرد های فراوانی امور ملکی دارد. از جمله آن ها می توان به اخذ سند تک برگ از اداره ثبت، اخذ جواز ساخت از شهرداری و .. اشاره نمود. برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا با تهیه این نقشه اطلاعات فنی ملک با دقت بالا حاصل شود.

تعرفه تهیه نقشه یو تی ام utm

نقشه یو تی ام از جانب ادارات مختلف از جمله اداره ثبت اسناد در خواست می شود. اسناد تک برگ از سال 1390 به وجود آمدند. و به این علت این اسناد به وجود آمدند که عیب های اسناد دفترچه ای را نداشته باشند. زیرا اسناد دفترچه ای ایراد های زیادی داشت و باعث بروز مشکلاتی می شدند. برای تبدیل سند قدیمی ملک به سند تک برگ لازم است نقشه یو تی ام تهیه شود. با تهیه این نقشه اطلاعات فنی ملک به دست می آید.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با بالاترین دقت و کیفیت تهیه کند. اشخاصی هستند که با قیمت های پایین این نقشه ها را با دقت پایین تهیه می کنند. در واقع آن ها با استفاده از چی پی اس های دستی این کار را انجام می دهند. که نتیجه آن نقشه بی کیفیت و با دقت پایین خواهد بود. و اداره ثبت نیز این نقشه را قبول نخواهد کرد. و مالک دوباره مجبور به تهیه نقشه یو تی ام خواهد شد. که در واقع موجب از دست رفتن زمان و هزینه خواهد شد.

برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود این نقشه چاپ و مهر و امضا می شود و معتبر می شود و قابل ارائه به ادارات و سازمان های مختلف خواهد بود. هزینه تهیه این نقشه بر طبق تعرفه محاسبه می شود وبه مساحت ملک بستگی دارد.

تعرفه تهیه نقشه یو تی ام utm

تعرفه تهیه نقشه یو تی ام utm

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما