نمونه نقشه utm

نمونه نقشه utm

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تهیه نقشه یو تی ام با جی پی اس های دو یا سه فرکانسه یک روش مستقیم برای تهیه این نقشه از ملک می باشد. در نتیجه نقشه utm با دقت بالایی حاصل می شود. تهیه نقشه یو تی ام را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

کارشناس با استفاده از این دستگاه مختصات یو تی ام گوشه های ملک با دقت بالا و سانتی متری برداشت می شود. و سپس نقشه یو تی ام برای ملک ترسیم و چاپ می شود. این نقشه با مهر و امضای این متخصص معتبر می شود.

نقشه یو تی ام utm

نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. از جمله این ادارات و سازمان ها شهرداری می باشد. در واقع به جهت اخذ جواز ساخت از شهرداری لازم است مدارکی را به شهرداری ارائه نمود. از جمله این مدارک نقشه یو تی ام می باشد. در واقع شهرداری به جهت پی بردن به موقعیت دقیق ملک این نقشه را از مالکین املاک در خواست می کند. با تهیه نقشه یو تی ام مساحت، ابعاد و حدود ملک و همچنین موقعیت دقیق ملک معلوم می شود.

به جهت تهیه نقشه یو تی ام utm مراجعه به فردی متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سبب می شود. نقشه یو تی ام با دقت بالا حاصل شود.

وی ابتدا در مرحله زمینی برداشت های لازم را از ملک انجام می دهد. مثلا در یکی از روش های تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس چند فرکانسه استفاده می کند. و مختصات یو تی ام را برداشت می کند و سپس ترسیم نقشه در مرحله دفتری انجام می دهد و نقشه تهیه شده را با فرمت مورد نظر سازمان ها چاپ و مهر و امضا خواهد کرد.

نقشه یو تی ام utm

نقشه یو تی ام utm

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما