آدرس ملک با پلاک ثبتی

آدرس ملک با پلاک ثبتی

ملک گمشده ملکی است که آدرس معلومی ندارد. برای معلوم کردن آدرس ملک گمشده نمی توان از سند قدیمی ملک استفاده کرد. در حقیقت اسناد قدیمی حاوی اطلاعات مکانی ملک نمی باشد. اسناد قدیمی به اسناد حد و حدودی معروف است. برای یافتن آدرس ملک قدیمی لازم است به صورت تخصصی عمل شود.

به جهت تعیین ادرس ملک با پلاک ثبتی می بایست جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. برای انجام این عملیات تخصصی لازم است به فردی متخصص مراجعه نمود که به بانک اطلاعات ثبتی منطقه دسترسی دارد. در نتیجه به جهت انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای انجام جانمایی پلاک ثبتی اسناد و مدارک ثبتی و قدیمی ملک را گرد آوری و بررسی خواهد کرد. در نتیجه با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی دقیق ملک معلوم می شود. در نهایت نقشه یو تی ام ملک قابل تهیه خواهد بود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت زمینی ترسیم دقیق نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه مهر و امضا شده جهت ارائه به مراجع قضایی ارائه می شود.

جانمایی پلاک ثبتی ملک

جانمایی پلاک ثبتی سند تعیین کننده محل و مختصات دقیقی از ملک می باشد. این عملیات بر طبق پلاک ثبتی ملک انجام می شود. اگر بخواهیم به زبان ساده تر بگوییم در اسناد قدیمی ملک تنها به بیان پلاک ثبتی اشاره شده است. در نتیجه برای کشف موقعیت دقیق ملک و تعیین حدود اربعه ملک انجام این عملیات ضروری می باشد.

جانمایی پلاک ثبتی ملک با استفاده از اسناد و مدارک ثبتی ملک انجام می شود. زمانی که حدود اربعه ملک بر روی زمین نا معلوم باشد. و یا ملک آدرس نا معلومی داشته باشد در نتیجه لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک لازم است به فردی متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند انجام این عملیات را بر عهده بگیرد. این متخصص به جهت انجام جانمایی پلاک ثبتی از اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک استفاده خواهد کرد.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی چه مدارکی لازم است؟

به جهت انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک لازم است مدارکی را برای اثبات مالکیت ارائه نمود. در واقع فرد لازم است این مدارک را به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ارائه دهد. در نتیجه لازم است سند قدیمی و قولنامه ارائه شود. همچنین به جهت انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک لازم است تمامی اسناد و مدارک موجود بررسی شود. این مدارک شامل سند دفترچه ای، بنچاق، قولنامه، سند مادر و .. می باشد. در نتیجه جانمایی پلاک ثبتی با اسناد قدیمی و

اسناد ثبتی که از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود، انجام می گیرد.

جانمایی پلاک ثبتی ملک به جهت تثبیت مرز ها

باغات و اراضی کشاورزی که معمولا دیوارکشی ندارند و مساحت بزرگی دارند. بنابراین همین امر امنیت حدود اراضی را تامین نمی کند. این اراضی دارای اسناد قدیمی می باشند و این اسناد نیز امنیت بالایی ندارد. نا معلوم بودن حدود اربعه اراضی و وجود سند قدیمی ملک ممکن است باعث بروز اختلافاتی حقوقی شود.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک بررسی می شود و اطلاعات ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود. با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین

حدود ثبتی ملک مشخص می شود. انجام این عملیات را می توان به کارشناس رسمی دادگستری سپرد در نتیجه حدود ثبتی دقیق اراضی معلوم می شود. در قدم بعدی نقشه یو تی ام قابل تهیه خواهد بود. برای تهیه این نقشه از تجهیزاتی همانند جی پی اس دو فرکانسه استفاده می شود. تا با استفاده از این مدرک دیوارکشی انجام شود. و همچنین می توان با استفاده از این نقشه سند تک برگ اخذ کرد. با تثبیت حدود اربعه ملک امکان تعارض و تجاوز به حدود ملک ممکن نخواهد بود. و از حدود ملک در برابر متجاوزین حفاظت می شود.

جانمایی پلاک ثبتی ملک چقدر هزینه بر است؟

شاید این سوال برای شما به وجود آمده باشد که انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک چه مقدار هزینه می برد. هزینه جانمایی پلاک ثبتی ملک بر طبق تعرفه ای معلوم می شود. این تعرفه هر ساله تعیین می شود. تعرفه انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ثابت نمی باشد و با توجه به عواملی تغییر می کند. عواملی که بر روی هزینه جانمایی پلاک ثبتی تاثیر می گذارد شامل:

  • متراژ و مساحت ملک
  • قرارگیری ملک در دشت یا کوهستان
  • اسناد موجود و اسناد ثبتی قابل دسترس ملک

در نتیجه با توجه به این عوامل هزینه جانمایی پلاک ثبتی ملک تعیین می شود.

جانمایی پلاک ثبتی کارشناس رسمی دادگستری

املاک قدیمی زیادی وجود دارد که توسط مالکینشان برای سال ها رها شده اند. با رها نمودن املاک برای مدت طولانی همین امر ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود. در واقع با رها نمودن ملک ممکن است آدرس ملک نا مشخص شود.

به جهت معلوم نمودن آدرس ملک گمشده لازم است اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک بررسی شود. به کمک این اسناد و مدارک در نتیجه یافتن آدرس ملک گمشده ممکن خواهد بود. یافتن آدرس ملک گمشده از عهده یک فرد متخصص بر می آید. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این عملیات را به صورت اصولی انجام دهد.

انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک به صورت اصولی وقتی ممکن است که اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک گرد آوری و بررسی شود. تا ادرس ملک با پلاک ثبتی ملک حاصل شود. در نهایت با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی نقشه هوایی حدود دقیقی از موقعیت ملک به دست می آید. در نهایت نقشه یو تی ام ملک قابل تهیه خواهد بود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت زمینی ترسیم دقیق نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه چاپ و مهر وامضا شده معتبر می شود و قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود. تا اخذ سند تک برگی برای ملک نیز ممکن باشد.

جانمایی پلاک ثبتی کارشناس رسمی دادگستری

جانمایی پلاک ثبتی کارشناس رسمی دادگستری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما