تعرفه تهیه نقشه utm یو تی ام سال 1401

تعرفه تهیه نقشه utm یو تی ام سال 1401

امروزه نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های ملکی در خواست می شود. دلیل در خواست این نقشه وِیژگی های منحصر به فرد نقشه یو تی ام می باشد. با تهیه این نقشه موقعیت مکانی دقیق ملک  و همچنین اطلاعات دیگر همانند ابعاد و مساحت ملک با دقت بالا معلوم می گردد. یکی از اداراتی که این نقشه را از مالکین دریافت خواهد کرد اداره ثبت اسناد است. این اداره برای اینکه امور ثبتی ملک پیش برود و برای اینکه سند تک برگ برای املاک صادر نماید نقشه وضع موجود ملک را با مختصات یو تی ام در خواست خواهد کرد.

به جهت تهیه نقشه یو تی ام با کیفیت بالا لازم است به فردی متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید. یکی از روش هایی که برای تهیه این نقشه استفاده می شود و دقت بالایی نیز دارد استفاده از دستگاه جی پی اس دو یا سه فرکانسه است. کارشناس در این روش گوشه های ملک را برداشت و سپس با توجه به برداشت های انجام شده در نرم افزار ترسیم نقشه یو تی ام را انجام می دهد. تعرفه تهیه نقشه utm یو تی ام سال 1401 هر ساله تعیین می شود. این تعرفه را سازمان نقشه برداری اعلام می کند.

یو تی ام چیست؟

یو تی ام مختصات جهانی می باشد و به معنی موقعیت دقیق بر روی کره زمین می باشد. نقشه یو تی ام تهیه می شود تا موقعیت دقیق هر نقطه با دقت بالا بر روی زمین تثبیت شود. نقشه یو تی ام امروزه از جانب ادارات و سازمان های ملکی در خواست می شود. زیرا با تهیه این نقشه موقعیت منحصر به فرد ملک و همچنین مساحت و حدود اربعه دقیق ملک معلوم می شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود تا این نقشه با دقتی بالا تهیه شود.

مراحل تهیه نقشه یو تی ام

برای تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا لازم است به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید. برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا برداشت دقیق زمینی انجام می شود. کارشناس مختصات یو تی ام کنج ها و شکستگی ها را برداشت خواهد کرد. در نتیجه بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یوتی ام انجام می شود. ترسیم دفتری با استفاده از نرم افزار های ترسیم انجام می گیرد.

تهیه نقشه یو تی ام با موبایل

نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. ادارات و سازمان های ملکی نقشه یو تی ام را با دقت بالا و فرمت خاصی در خواست می کنند.

برخی از افراد گمان می کنند با استفاده از موبایل می توان نقشه یو تی ام را تهیه نمود. اما این امر باعث می شود که نقشه یوتی ام با دقت پایین حاصل شود. زیرا گوشی موبایل دقت بالایی برای برداشت مختصات یو تی ام ندارد وخطای آن چند متر است.

برای تهیه نقشه یو تی ام حتما به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کنید. و زمان خود را هدر ندهید. به جهت تهیه این نقشه از تجهیزات دقیق نقشه برداری و نرم افزار استفاده می شود. در نتیجه نقشه یو تی ام با دقت بالا حاصل می شود. این نقشه با مهر و امضای کارشناس معتبر می شود.

تعرفه تهیه نقشه utm یو تی ام سال 1401

درخواست نقشه یو تی ام اداره ثبت اسناد

نقشه یوتی ام از جانب اداره ثبت اسناد در خواست می شود. این نقشه را اداره ثبت اسناد به دلایل مختلف در خواست می کند. در واقع اداره ثبت اسناد به جهت تبدیل سند قدیمی به سند تک برگی این نقشه را در خواست می کند. همچنین برای اخذ سند تک برگی ملک قولنامه ای ماده 147 این نقشه در خواست می شود. برای تصحیح سند ملک نیز نقشه یو تی ام در خواست می شود. در نتیجه با دقت بالا لازم است نقشه یو تی ام با فرمت استاندارد تهیه شود.

بنابراین برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا نقشه یو تی ام با کیفیت مطلوب تهیه شود.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

برای تهیه نقشه یو تی ام از روش های تخصصی استفاده می شود. تا نقشه یو تی ام با دقت بالا تهیه شود. برای تهیه این نقشه از تجهیزاتی همچون جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. تا با دقت بالا این نقشه تهیه شود.

در صورت در خواست این نقشه از جانب اداره ثبت اسناد، شهرداری، مراجع قضایی، اداره منابع طبیعی و … در نتیجه لازم است این نقشه با دقت بالا تهیه شود. برای تهیه این نقشه می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا در نتیجه نقشه یوتی ام با دقت بالا تهیه شود.

یکی از شیوه هایی که متخصص برای تهیه نقشه یو تی ام استفاده می کند. با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه است. وی با حضور در محل ملک برداشت زمینی را آغاز می کند. و گوشه ها و شکستگی های ملک را برداشت خواهد کرد. پس از برداشت مختصات یو تی ام سپس نوبت به ترسیم نقشه یو تی ام با استفاده از نرم افزار های مخصوصی همانند اتوکد فرا می رسد. و بعد از اینکه ترسیم نقشه به اتمام رسید نقشه چاپ و مهر و امضا می شود. در این نقشه ابعاد و مساحت دقیق ملک نیز درج می گردد. و همچنین مختصات یو تی ام گوشه های ملک نیز در نقشه درج می شود.

تعرفه تهیه نقشه utm یو تی ام سال 1401 هر ساله تعیین می شود. این تعرفه را سازمان نقشه برداری تعیین می کند. تعرفه تهیه نقشه یو تی ام از هزینه ثابت و متغیر تشکیل شده است. هزینه متغیر نقشه یو تی ام بر طبق عواملی همچون کاربری ملک، مساحت ملک  و .. تعیین می شود.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما