چهار میخ زمین

چهار میخ زمین

میخ کوبی زمین به جهت معلوم نمودن و تثبیت حدود اربعه ملک انجام می شود. برای انجام میخ کوبی ملک لازم است مختصات یو تی ام کنج ها معلوم باشد. در صورتی که مالک مختصات یو تی ام کنج های ملک خود را بداند. تا در نتیجه با توجه به آن در چند ساعت میخ کوبی توسط کارشناس انجام می شود. در صورتی که این مختصات معلوم نباشد در نتیجه لازم است استخراج شود.

بنابراین در صورتی که حدود اربعه اراضی نا معلوم باشد و فرد قصد اخ سند تک برگی و تثبیت مرز های اراضی خود را داشته باشد. و یا اختلافاتی بر سر حدود و مرز ها به وجود آمده باشد در نتیجه انجام میخ کوبی زمین ضروری می باشد. میخ کوبی زمین با تهیه نقشه یو تی ام ممکن می باشد. برای انجام چهار میخ زمین ابتدا لازم است مرز های ملک معلوم شود. در صورتی که حدود و مرز های ملک معلوم نباشد در نتیجه جانمایی پلاک ثبتی ملک ضروری می باشد.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی اسناد و مدارک قدیمی ملک بررسی می شود. در ادامه نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود. با جانمایی این نقشه بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. در نتیجه نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. با تهیه نقشه یوتی ام ابعاد، مساحت و موقعیت دقیق ملک معلوم می گردد. در نتیجه با توجه به مختصات یو تی ام کنج ها میخ کوبی ملک انجام می شود. همچنین با استفاده از نقشه یو تی ام اخذ سند تک برگی برای ملک ممکن خواهد بود.

انجام میخ کوبی زمین توسط چه کسی قابل انجام است؟

در صورتی که نیاز به انجام میخ کوبی زمین و تثبیت زمین پیدا کردید در نتیجه انجام میخ کوبی زمین توسط فردی دارای صلاحیت می بایست انجام شود. در واقع هرگز این امر را به افراد غیر متخصص نسپارید و تنها افراد متخصص می توانند این امر را بدون نقص انجام دهند.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است که می تواند میخ کوبی ملک را به صورت اصولی انجام دهد.

با سپردن این عملیات به افراد غیر متخصص انجام میخ کوبی زمین با دقت پایین حاصل می شود. در نتیجه ملک در جای دقیق خود تثبیت نمی شود. همین امر سبب می شود در آینده مالک دچار مشکلاتی شود.

در واقع اگر که  میخ کوبی قبل از ساخت ملک انجام شود و با دقت پایین حدود و دیوار کشی اراضی معلوم شود. همین امر باعث می شود که اختلافاتی بین وضع موجود و سند ملک به وجود آید و مالک موظف به تهیه نقشه کادر و بلوکی شود.

انجام میخ کوبی زمین توسط کارشناس رسمی دادگستری با استفاده از تجهیزات دقیق نقشه برداری انجام می شود. این نقشه دقت بالایی دارد.

چهار میخ نمودن اراضی

در صورتی که مالکین اراضی بر سر حدود و مرز های خود با اراضی مجاور به اختلافاتی بر بخورند در نتیجه همین امر باعث می شود کار افراد به مراجع قضایی کشیده شود. مرز ها و حدود اراضی به دلایلی از جمله زلزله و سیل ممکن است از بین برود در نتیجه انجام چهار میخ زمین ضروری می باشد.

اختلافات بر سر حدود و مرز ها درباره اراضی کشاورزی به وجود می آید. در واقع اراضی زراعی معمولا مساحت بالایی دارند. و مرز های مابین اراضی به طور مطمئن و دقیق معلوم نمی باشد. به جهت حل اختلافات لازم است حدود اراضی معلوم شود و میخ کوبی اراضی با دقت بالا انجام شود.

از آنجایی که میخ کوبی زمین برای امور حقوقی استفاده می شود. در نتیجه لازم است این امر توسط فردی متخصص انجام شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند انجام میخ کوبی را به صورتی اصولی انجام دهد.

این متخصص از آنجایی که مختصات یو تی ام کنج ها مشخص نمی باشد. اقدام به انجام جانمایی پلاک ثبتی خواهد کرد تا در نتیجه حدود ثبتی ملک معلوم شود. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی اسناد قدیمی ملک گرد آوری می شود. در ادامه بعد از بررسی اسناد قدیمی سپس نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود. با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. در ادامه نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. در نتیجه مختصات یو تی ام کنج ها بر روی زمین تثبیت می شود.

چهار میخ زمین کارشناس رسمی دادگستری

به طور کلی یکی از مواقعی که لازم است میخ کولی زمین انجام شود زمانی است که مرز های املاک مجاور به هم بریزد. با به هم ریختن حدود اربعه اراضی در نتیجه ممکن است اختلافاتی به وجود آید. برای حل اختلافات ملکی لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود و حدود اربعه اراضی تعیین و میخ کوبی شود.

همچنین به جهت اخذ سند تک برگ برای ملک لازم است ابتدا چهار گوشه ملک بر روی زمین تثبیت شود. و نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. اسناد امروزی املاک تک برگی می باشد. برای اینکه بتوان اسناد تک برگی را اخذ نمود ابتدا لازم است حدود اربعه ملک قدیمی تعیین و در نتیجه میخ کوبی زمین انجام شود.

در نتیجه بر ای انجام پیاده سازی ملک لازم است به یک فرد متخصص و با تجربه همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود تا در نتیجه کارشناس حدود و مرز های ملک را با توجه به نقشه ثبتی و نقشه هوایی به دست آورد و در نتیجه مختصات یو تی ام کنج ها را استخراج نماید و بر روی زمین پیاده سازی و میخ کوبی نماید.

وی جانمایی پلاک ثبتی ملک را انجام خواهد داد. بعد از بررسی اسناد و مدارک قدیمی ملک و جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک تعیین می شود. در نتیجه نقشه یو تی ام ملک قابل تهیه می باشد. این نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود. و میخ کوبی زمین به صورت اصولی انجام می گیرد.

چهار میخ زمین کارشناس رسمی دادگستری

چهار میخ زمین کارشناس رسمی دادگستری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما