نقشه utm برای سند تک برگ

نقشه utm برای سند تک برگ

اسناد قدیمی ملک همانند سند دفترچه ای، اسنادی بودند که در گذشته برای املاک صادر می شد. اما امروزه اسناد تک برگ جایگزین این اسناد شده است. افراد در صورتی که قصد تعویض سند دفترچه ای به سند تک برگ را داشته باشند می توانند. به اداره ثبت اسناد مراجعه کنند و سپس با فراهم کردن مدارک سند تک برگ را برای ملک اخذ کنند. در واقع اسناد و مدارک قدیمی معایبی دارند و لازم است اقداماتی به جهت تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ انجام شود. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام می باشد. برای تهیه این نقشه می توان به یک فرد متخصص و با تجربه مراجعه نمود. تا در نتیجه این نقشه با دقت بالا تهیه شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه utm  برای سند تک برگ را با دقت و کیفیت بالا تهیه نماید.

سیستم مختصات UTM چیست؟

Utm مخفف عبارت universal transverse Mercator  می باشد. و معنی آن سیستم مختصات مرکاتور معکوس جهانی می باشد. در سیستم مختصات یو تی ام از یک استوانه به عنوان سطح استفاده می شود. و این استوانه گسترده می شود. به جهت تصویر عوارض از روی بیضوی بر روی نقشه از استوانه استفاده می شود. و این سیستم کل بیضوی 60 منطقه تقسیم می شود.

نقشه یو تی ام چیست؟

نقشه یو تی ام نقشه ای با سیستم مختصات جهانی است. و با تهیه این نقشه مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک با دقت بالا حاصل می شود. این نقشه اخیرا از جانب ادارات و سازمان های مختلف ملکی در خواست می شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام با دقت و کیفیت بالا مراجعه به یک فرد دارای صلاحیت و مختصص لازم است انجام شود. تا این نقشه با دقت بالا تهیه شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند. این نقشه را با کیفیت بالا تهیه نماید.

کاربرد ثبتی نقشه یو تی ام

این نقشه از جانب ادارات و سازمان های مختلف برای انجام امور ثبتی و حقوقی ملک کاربرد دارد. از جمله کاربرد های نقشه یو تی ام برای انجام امور ثبتی ملک شامل موارد زیر است:

  • صدور سند رسمی ملک بر طبق ماده 147
  • تبدیل سند قدیمی به سند تک برگی
  • رفع مغایرت سند
  • تفکیک و یا تجمیع ملک
  • تصحیح سند ملک

مشخصات نقشه یو تی ام

بعد از برداشت و تهیه نقشه یو تی ام توسط متخصص در نتیجه این نقشه مهر و امضا می شود. و به همراه CD به متقاضی ارائه می شود. در واقع مختصات یو تی ام کنج ها با مختصات X,Y مشخص می گردد. که حاوی اطلاعات دقیق طول و عرض جغرافیایی اختصاصی آن ملک در کره زمین است. در صورتی که این نقشه توسط یک متخصص تهیه شود در نتیجه این نقشه با دقت بالا و میلیمتری تهیه می شود. زیرا با انجام برداشت دقیق زمینی مختصات یو تی ام کنج های ملک نیز دقتی بالا خواهد داشت.

در صورتی که نقشه یو تی ام با هدف رفع مغایرت تهیه شود. در نتیجه علاوه بر ملک، املاک مجاور نیز در نقشه ترسیم می شود. اگر چنین شرایطی وجود دارد، بهتر است با همسایگان

خود صحبت کنید. تا در هنگام برداشت نقاط، مشکلی در روند کار ایجاد نگردد.

در صورتی که در نهایت معلوم شود تعارض از جانب املاک مجاور صورت گرفته است. می توان با استفاده از نقشه تهیه شده اقدامات لازم را انجام داد. و متجاوز را وادار به عقب نشینی نمود.

تهیه نقشه یو تی ام اداره ثبت اسناد

نقشه یو تی ام از جانب اداره ثبت اسناد برای انجام امور ثبتی ملک در خواست می شود. یکی از مواقعی که این نقشه در خواست می شود. به جهت تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ می باشد. در واقع برای این تبدیل سند لازم است مدارکی را تهیه نمود. و به اداره ثبت اسناد ارائه نمود یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است. همچنین این نقشه به جهت اخذ سند رسمی از ملک قولنامه و تصحیح سند در خواست می شود.

این نقشه لازم است با دقت بالا و با توجه به استاندارد های اداره ثبت اسناد تهیه شود. بنابراین برای تهیه این نقشه لازم است به یک فرد متخصص و با تجربه ای همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

این متخصص برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا برداشت زمینی را انجام خواهد داد. در صورتی که ملک دارای دیوارکشی باشد برداشت زمینی ممکن خواهد بود اما در صورتی که ملک فاقد دیوارکشی باشد ابتدا انجام جانمایی پلاک ثبتی ضروری است.

برای تهیه نقشه یو تی ام کارشناس ابتدا از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد. و سپس با برداشت مختصات یو تی ام کنج ها برداشت زمینی اتمام میابد و سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. و نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد و مدارک خواهد بود.

نقشه یو تی ام برای تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ

به طور کلی اسناد قدیمی معایب بسیاری دارد و در نتیجه هر چه زود تر لازم است. اقداماتی به جهت اخذ سند تک برگ انجام شود. اسناد تک برگ ویژگی های مثبتی همانند دقت بالا، سیستمی و خوانا، امنیت بالا، درج اطلاعات دقیق مکانی ملک و .. را دارند.

برای تبدیل سند قدیمی ملک به سند تک برگ لازم است مدارکی را تهیه و به اداره ثبت اسناد ارائه داد. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است. در واقع به جهت تهیه این نقشه با دقت و کیفیت بالا لازم است به یک فرد متخصص و دارای صلاحیت همانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه شود.

نقشه utm برای سند تک برگ دقت بالایی دارد و کارشناس برای تهیه آن ابتدا برداشت زمینی راانجام خواهد داد. و مختصات یو تی ام کنج ها و شکستگی های ملک را برداشت خواهد کرد. در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می گیرد. با ارائه این نقشه به اداره ثبت اسناد در نتیجه سند تک برگ برای ملک صادر می شود.

نقشه یو تی ام برای تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ

نقشه یو تی ام برای تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما