تعرفه کارشناسی نقشه برداری

تعرفه کارشناسی نقشه برداری

با تهیه نقشه یو تی ام ملک اطلاعات دقیق مکانی ملک با صحت بالا به دست می آید. این نقشه کاربرد های بسیاری دارد. از جمله کاربرد های نقشه یوتی ام در امور ملکی است. از نقشه یو تی ام در امور ملکی در شهرداری، اداره ثبت اسناد، اداره گاز، اداره برق، اداره منابع طبیعی، جهادکشاورزی و .. کاربرد دارد.

نقشه یو تی ام یک نقشه ای است که در آن موقعیت دقیق گوشه های ملک با مختصات جهانی یو تی ام درج می گردد. همچنین طول های چهارگانه و مساحت ملک با دقت سانتی متری محاسبه می شود و در نقشه درج خواهد شد. تعرفه کارشناسی نقشه برداری هر ساله تعیین می شود و این امر به عواملی بستگی دارد.

برای تهیه این نقشه حتما به یک فرد دارای صلاحیتی همانند کارشناس رسمی دادگستری رشته نقشه برداری و امور ثبتی مراجعه شود. تا نقشه یو تی ام با دقت بالا حاصل شود. برخی از افراد برای تهیه نقشه یو تی ام به اشخاص غیر متخصص مراجعه می کنند و نتیجه آن تهیه نقشه یو تی ام بی کیفیت است. نقشه های یو تی امی که دقت و کیفیت پایینی دارد کارایی نخواهد داشت و بی استفاده است.

قبل از اینکه زمان و هزینه خود را از دست دهید به فردی متخصص برای تهیه نقشه یو تی ام مراجعه نمایید. تعرفه کارشناسی نقشه برداری بر طبق تعرفه تعیین می شود. روش تهیه این نقشه با استفاده از جی پی اس دو فرکانسه به این صورت است که ابتدا مختصات یو تی ام گوشه های ملک برداشت می شود. و سپس ترسیم نقشه با استفاده از نرم افزار های دقیق و مخصوص انجام می شود. در آخر چاپ و مهر و امضا می شود. و قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد شد.

نقشه یو تی ام ملک

نقشه یو تی ام که امروزه نام آن زیاد به گوشمان می رسد از جانب ادارات و سازمان های ملکی در خواست می شود. با تهیه این نقشه اطلاعات دقیقی از ملک تعیین می شود. از جمله این اطلاعات مساحت، ابعاد، موقعیت ملک می باشد. که با دقت سانتی متری تعیین می شود.

نقشه یو تی ام نقشه ای با مقیاس بزرگ است. با تهیه این نقشه موقعیت ملک و مجاورین آن با مختصات دقیق معلوم می شود.

برای تهیه نقشه یوتی ام می توان به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا در نتیجه موقعیت، ابعاد و مساحت دقیق ملک تعیین شود. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود.

محاسبه هزینه و قیمت تهیه نقشه یو تی ام

هزینه نقشه یو تی ام با توجه به تعرفه تعیین می شود. این تعرفه به عواملی بستگی دارد. در واقع با توجه به فعالیتی که برای برداشت مختصات دقیق گوشه های ملک با استفاده از جی پی اس انجام می شود، محاسبه می شود. همچنین با توجه به مساحت ملک و ابعاد آن و مهارت کار ناسی که انجام این عملیات را بر عهده می گیرد، محاسبه قیمت نقشه یو تی ام انجام می شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به چه کسی مراجعه نمود؟

برخی از افراد به جهت تهیه این نقشه به فردی غیر متخصص مراجعه می کنند تا در نتیجه نقشه یو تی ام با قیمت حداقلی حاصل شود. اما این امر باعث می شود نقشه یو تی ام با کیفیت بسیار پایین حاصل شود. همین امر سبب می شود که نقشه کارایی نداشته باشد.

برای تهیه نقشه یو تی ام حتما باید به متخصصینی مانند مهندسان نقشه بردار و کارشناس رسمی دادگستری مراجعه نمایید. تا در سریع ترین زمان ممکن و با بالاترین دقت و با مناسب ترین قیمت و طبق تعرفه این نقشه تهیه گردد. این کارشناس از تجهیزات دقیق همانند جی پی اس دو فرکانسه و دوربین های نقشه برداری می تواند استفاده کند تا داده ها با دقت بالایی برداشت شود. و سپس نقشه یو تی ام با دقت و کیفیت بالا تهیه می گردد. این نقشه با مهر و امضای کارشناس اعتبار لازم را پیدا می کند و قابل ارائه به اداره ثبت و مراجع قضایی نیز می باشد. و مورد قبول قرار می گیرد.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

اداراتی همچون اداره ثبت اسناد، اداره منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، شهرداری و … از جمله اداراتی است که نقشه یو تی ام را از مالکین در خواست می کنند. در واقع افراد با مراجعه به ادارات و سازمان های نامبرده در نتیجه مدارکی در خواست می شود و یکی از این مدارک نقشه یوتی ام است.
به طور کلی نقشه یو تی ام یک نقشه ای با دقت بالا است که با تهیه آن چهارگوشه ملک دارای مختصات منحصر به فرد می شود. این نقشه در انجام امور مختلف ملکی به عنوان یک مدرک کاربرد دارد. یکی از این ادارات اداره ثبت اسناد است. برای انجام امور ثبتی و سندی ملک در نتیجه لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. در واقع به جهت اخذ سند تک برگی، تبدیل سند قولنامه ای به تک برگی، به جهت تصحیح سند ملک برای از بین بردن اختلافات وضع موجود و سندی ملک در نتیجه تهیه این نقشه در خواست می شود. تهیه این نقشه با دقت بالا مدنظر است.

برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است به فردی متخصص رجوع نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را برای ارائه به ادارات و سازمان ها تهیه نماید. متخصصین تهیه این نقشه از تجهیزات و روش های مدرن و دقیقی بهره میگیرند تا در نهایت نقشه ای با کیفیت بالا و دقت سانتی متری تهیه گردد. مثلا این کارشناس به جای استفاده از دسگاهی مثل جی پی اس دستی از جی پی اس دو فرکانسه استفاده می کند تا مختصات گوشه های ملک با دقت بالایی برداشت شود. تعرفه کارشناسی نقشه برداری هر ساله تعیین می شود و در نتیجه بر طبق عواملی همچون مساحت معین می شود.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما