نمونه پلاک ثبتی ملک

نمونه پلاک ثبتی ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای اینکه بتوان حدود اربعه ملک را بر روی زمین معلوم نمود. و همچنین برای مشخص نمودن آدرس ملک گمشده لازم است. جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. به جهت انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام این عملیات از اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک استفاده خواهد کرد.

جانمایی پلاک ثبتی کارشناس رسمی دادگستری

سازمان ثبت اسناد و مدارک برای هر یک از املاک ثبت شده یک پلاک ثبتی در نظر گرفته است. تا در نتیجه شناسایی املام ممکن باشد. و در یک نقشه ثبتی که یک کروکی است حدودشان ترسیم شده است. تا موقعیت هر یک مشخص باشد. و قابل شناسایی باشد. بنابراین در صورتی که مرز ها و حدود املاک مشخص نباشد. با جانمایی پلاک ثبتی روی زمین می توان این مشکل را حل نمود. همچنین به جهت معلوم نمودن آدرس ملک گمشده انجام جانمایی پلاک ثبتی ضروری خواهد بود. تا در نتیجه این مجهولات معلوم گردد.

برای انجام این عملیات اسناد و مدارک قدیمی ملک گرد آوری و به مدت دو هفته بررسی اسناد و مدارک انجام می شود. در ادامه نقشه ثبتی ملک با توجه به پلاک ثبتی ملک و اسناد قدیمی ملک، استخراج می شود. تا در مرحله بعد جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین انجام می شود. در نتیجه حدود ثبتی ملک معلوم می شود. سپس نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود تا در نتیجه اخذ سند تک برگ برای ملک از اداره ثبت اسناد ممکن باشد.

جانمایی پلاک ثبتی کارشناس رسمی دادگستری

جانمایی پلاک ثبتی کارشناس رسمی دادگستری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما