تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک برای اخذ سند تک برگ

تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک برای اخذ سند تک برگ

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

اخیرا اداره ثبت اسناد، شهرداری، اداره منابع طبیعی و  بسیار ی از ادارات مرتبط به املاک برای انجام  هر امور ملکی نقشه یو تی ام را در خواست می کنند. برای تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک برای اخذ سند تک برگ می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا این نقشه با دقت و کیفیت بالا تهیه شود. این نقشه با مهر و امضای این متخصص معتبر می شود. و مورد قبول ادارات قرار خواهد گرفت.

تهیه نقشه یو تی ام utm

یو تی ام یک سیستم مختصات جهانی می باشد. و مخفف کلمه universal transverse Mercator است. و ترجمه آن موقعیت دقیق بر روی کره زمین به صورت مختصات منحصر به فرد می باشد.

اداره ثبت اسناد برای صدور سند تک برگ این نقشه را در خواست می کند. زیرا با تهیه این نقشه موقعیت دقیق گوشه های ملک بر روی کره زمین معلوم می شود. و در نتیجه در سیستم کاداستر کشور ثبت می شود.

اسناد قدیمی معایب بسیاری دارند. و در نتیجه املاکی که هنوز سندی قدیمی دارند لازم است اقداماتی به جهت تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ انجام شود. به جهت تهیه نقشه یو تی ام برای ارائه به اداره ثبت اسناد می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

تهیه این نقشه با استفاده از تجهیزات دقیق و تخصصی انجام می شود. تا در نتیجه با دقت بالا برداشت زمینی انجام شود و نقشه یو تی ام با دقت بالا حاصل شود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و این نقشه مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود تا در نتیجه تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ انجام شود.

تهیه نقشه یو تی ام utm

تهیه نقشه یو تی ام utm

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما