سفارش نقشه utm برای زمین کشاورزی

سفارش نقشه utm برای زمین کشاورزی

نقشه یو تی ام زمین کشاورزی از جانب سازمان ها و ادارات مختلف در خواست می شود. از جمله این ادارات اداره ثبت اسناد، اداره منابع طبیعی می باشد. به جهت سفارش نقشه utm برای زمین کشاورزی می توان به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت تهیه این نقشه از تجهیزات نقشه برداری دقیق استفاده خواهد کرد. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می گیرد. همچنین لازم به ذکر است که از آنجایی که حدود ثبتی اراضی کشاورزی معلوم نمی باشد. در نتیجه لازم است به جهت مشخص نمودن این حدود جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود.

سیستم مختصات یو تی ام چیست؟

یو تی ام سامانه مختصات جهانی مرکاتور معکوس می باشد. یو تی ام نوعی سیستم تصویر می باشد. در سیستم مختصات برای معلوم نمودن موقعیت نقطه بر روی سطح زمین از دستگاه مختصات دکارتی دو بعدی استفاده می شود. جی پی اس سیستم موقعیت یابی جهانی می باشد. و برای پیدا کردن یک نقطه بر روی زمین از آن استفاده می شود . و موقعیت آن تعیین می شود. با برداشت مختصات یو تی ام کنج ها و شکستگی های ملک و ترسیم نقشه یو تی ام در نتیجه نقشه ای با دقت بالا حاصل می شود. که دقت سانتی متری خواهد داشت. این نقشه از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود.

نقشه یو تی ام

تهیه نقشه یو تی ام از پرکاربرد ترین نقشه های مورد نیاز شهرداری، اداره ثبت اسناد، اداره منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و .. می باشد. در صورتی که درخواستی درباره زمین و ملک خود در این ادارات را داشته باشید لازم است مدارکی را تهیه و ارائه داد. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است. تهیه نقشه یو تی ام از عهده متخصصی همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. این متخصص برای تهیه این نقشه برداشت دقیق از زمین با تجهیزات نقشه برداری دقیق انجام خواهد داد. در ادامه ترسیم دقیق نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود.

جانمایی پلاک ثبتی

به طور کلی ممکن است حدود اراضی بر روی زمین نا معلوم باشد. و یا اراضی موقعیت و آدرس معلومی نداشته باشد. در نتیجه لازم است به کمک پلاک ثبتی ملک و اسناد و مدارک ثبتی ملک جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. نقشه جانمایی پلاک ثبتی تنها مدرکی می باشد که معلوم می کند پلاک ثبتی درج شده در سند متعلق به قطعه زمینی می باشد. که حال می خواهید برای آن سند تک برگ اخذ نمایید.

سفارش نقشه utm برای زمین کشاورزی

تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی

به جهت اخذ سند تک برگ برای اراضی زراعی و تثبیت و میخ کوبی آن بر روی زمین لازم است به اداره ثبت اسناد مراجعه نمود. و در نتیجه مدارکی را ارائه نمود. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است. برای تهیه این نقشه لازم است حدود اراضی معلوم باشد. از آنجایی که اراضی زراعی معمولا حدود معلومی ندارند در نتیجه لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. سفارش نقشه utm برای زمین کشاورزی با مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ممکن می باشد. این متخصص تهیه این نقشه را با انجام جانمایی پلاک ثبتی آغاز خواهد کرد.

این متخصص در ابتدا اسناد قدیمی را جمع آوری خواهد کرد و سپس اسناد ثبتی ملک بر طبق این اسناد استخراج می شوند. کارشناس با یافتن نقشه ثبتی مربوط به ملک قدیمی در ادامه جانمایی نقشه ثبتی بر روی زمین انجام می شود. سپس آدرس و حدود ثبتی ملک معلوم می شود. در ادامه با استفاده از جی پی اس مختصات یو تی ام کنج ها برداشت می شود سپس نقشه یو تی ام ملک ترسیم می شود و این نقشه چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود. در نتیجه سند تک برگ برای اراضی صادر می شود. و تثبیت حدود اراضی بر روی زمین انجام می گیرد.

نقشه یو تی ام اراضی کشاورزی اداره منابع طبیعی

دولت مالک اراضی ملی است و در نتیجه با شناسایی اراضی ملی آن را تصاحب خواهد کرد. ممکن است اراضی زراعی که بدون استفاده مانده است. و در آن فعالیتی انجام نمی شود . در لیست اراضی ملی قرار بگیرد. وظیفه حفظ و نگهداری اراضی ملی خارج از شهر به عهده اداره منابع طبیعی می باشد. در نتیجه لازم است مدارکی را تهیه و به این اداره ارائه نمود تا حفظ اراضی ممکن باشد. از جمله این مدارک گزارش تفسیر عکس هوایی و نقشه یو تی ام از اراضی زراعی می باشد.

برای تهیه نقشه یو تی ام اراضی کشاورزی به جهت ارائه به اداره منابع طبیعی و همچنین ارائه گزارش تفسیر عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص ابتدا تفسیر و بررسی عکس هوایی را انجام خواهد داد. تا به سابقه احیا در اراضی پی ببرد. در ادامه گزارش تفسیر عکس هوایی را تهیه و مهر و امضا خواهد کرد. همچنین نقشه یو تی ام اراضی کشاورزی تهیه می شود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و مختصات یو تی ام کنج های اراضی برداشت می شود. سپس ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می گیرد. این نقشه مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره منابع طبیعی خواهد بود.

روش تهیه نقشه یو تی ام

به طور کلی تهیه نقشه یو تی ام دو روش تخصصی دارد. و تنها کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند به عنوان متخصص با استفاده از این روش ها تهیه این نقشه را با دقت بالا انجام دهد. این روش ها شامل:

روش اول استفاده از جی پی اس: برای تهیه نقشه یو تی ام با جی پی اس کارشناس از جی پی اس دو یا سه فرکانسه که دقت بالایی دارد. استفاده خواهد کرد. بعد از برداشت مختصات یو تی ام کنج ها سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود.

روش دوم استفاده از دوربین توتال استیشن: در این روش بعد از برداشت اطلاعات از اراضی سپس ترسیم نقشه یو تی ام و جانمایی آن بر روی نقشه یک دو هزارم انجام می شود.

روش تهیه نقشه یو تی ام

روش تهیه نقشه یو تی ام

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما