نقشه جانمایی چیست ؟

نقشه جانمایی چیست ؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورت نا معلوم بودن حدود ثبتی ملک بر روی زمین و با از بین رفتن دیوار کشی ملک لازم است. اقداماتی برای مشخص شدن این حدود بر روی زمین انجام شود. برای مشخص نمودن حدود اربعه ملک لازم است. جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. برای تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

جانمایی پلاک ثبتی

نقشه جانمایی پلاک ثبتی مدرکی است که مشخص می کند. پلاک ثبتی درج شده در سند متعلق به قطعه زمینی است. که قصد اخذ سند تک برگی آن را دارید. در واقع ممکن است فردی قصد تبدیل سند قدیمی ملک را به سند تک برگ را داشته باشد. و حدود اربعه ملک بر روی زمین نا معلوم باشد. در نتیجه برای معلوم نمودن این حدود بر روی زمین لازم است نفشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی تهیه شود. با ارائه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی می توان برای ملک سند تک برگ اخذ نمود.

تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یاامو ثبتی بر می آید.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی لازم است اسناد قدیمی ملک گرد آوری شود در ادامه بررسی اسناد قدیمی ملک انجام می شود و سپس نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود در ادامه با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. با مشخص شدن این حدود بر روی زمین در ادامه نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. برای تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و این نقشه مهر و امضا شده قابل ارائه به ادراه ثبت اسناد خواهد بود.

جانمایی پلاک ثبتی

جانمایی پلاک ثبتی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما