جانمایی UTM با توجه به سند قدیمی توسط کارشناس رسمی

جانمایی UTM با توجه به سند قدیمی توسط کارشناس رسمی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

ممکن است حدود ثبتی ملک یا آدرس ملک نامعلوم باشد. در نتیجه انجام جانمایی پلاک ثبتی ضروری خواهد بود. شود بنابراین برای جانمایی پلاک ثبتی به یک متخصص مراجعه کنید. تا این کار به درستی و با دقت و اصولی انجام شود. کارشناس رسمی دادگستری رشته امور ثبتی مورد مناسبی برای انجام این کار می باشد. و در حقیقت وی با دسترسی به اطلاعات ثبتی این کار را در سریع ترین حالت ممکن و با دقت بالا انجام می دهد.

جانمایی پلاک ثبتی

در صورت مشخص نبودن حدود ملک ممکن است اختلافاتی به وجود بیاید. زیرا در این صورت ممکن املاک مجاور به حدود ملک تجاوز کنند. بنابراین برای حل اختلافاتی که به دلیل مشخص نبودن حدود ملک به وجود می آید. لازم است تامین دلیلی تهیه شود که نشان دهنده حدود اربعه ملک باشد. و در نتیجه لازم است جانمایی UTM با توجه به سند قدیمی ملک انجام شود.

همچنین در صورتی که مالک بخواهد برای ملک خود سند تک برگ اخذ کند. در صورت مشخص نبودن حدود ملک ابتدا باید جانمایی UTM با توجه به سند ثبتی و سند قدیمی ملک برای تعیین حدود ملک انجام شود. انجام این عملیات توسط یک متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری ممکن است. در واقع کارشناس برای انجام جانمایی UTM با توجه به سند قدیمی ملک و اسناد ثبتی ملک اقداماتی انجام خواهد داد.

این متخصص برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ابتدا اسناد و مدارک قدیمی ملک و سپس نقشه ثبتی ملک را از بانک اطلاعات ثبتی منطقه استخراج خواهد کرد در ادامه با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم میشود سپس نقشه برداری از ملک آغاز میشود برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده میشود و مختصات یو تی ام کنج ها برداشت میشود در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام میشود و این نقشه مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود.

جانمایی پلاک ثبتی

جانمایی پلاک ثبتی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما