نقشه یو تی ام زمین کشاورزی

نقشه یو تی ام زمین کشاورزی

نقشه یو تی ام اراضی کشاورزی از جانب اداره منابع طبیعی، اداره ثبت اسناد، مراجع قضایی ممکن است در خواست شود. به عنوان مثال به جهت اخذ سند تک برگی برای اراضی لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. برای تهیه این نقشه ابتدا جانمایی ملک انجام می شود و سپس نقشه یو تی ام قابل تهیه خواهد بود.

نقشه یو تی ام زمین کشاورزی را کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند تهیه کند. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. از آنجایی که اراضی کشاورزی معمولا حدود اربعه معلومی ندارد در نتیجه لازم است جانمایی ثبتی ملک انجام شود. برای انجام این عملیات از اسناد و مدارک ثبتی و قدیمی ملک استفاده می شود. بعد از بررسی اسناد قدیمی ملک و استخراج نقشه ثبتی ملک با جانمایی نقشه ثبتی بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. در ادامه نقشه یو تی ام ملک قابل تهیه خواهد بود.

منظور از جانمایی پلاک ثبتی ملک چیست؟

جانمایی پلاک ثبتی ملک روشی است که از طریق آن موقعیت ملک با استفاده از اسناد و مدارک ملک همچون بنچاق، قولنامه، سند مادر، بنچاق و همچنین اسناد و مدارک ثبتی ملک انجام می شود. جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام می شود تا در نتیجه متراژ و آدرس ملکی که حدود اربعه و آدرس معلومی ندارد معلوم شود.

در گذشته اسناد به گونه ای بود که موقعیت ملک به شکل دقیقی مشخص نمی شد. با گذشت زمان بافت شهری دچار تغییرات زیادی شده است و این احتمال وجود دارد که محدوده ملک به صورت غیر قانونی ساحت و سازی صورت گرفته باشد. برای اینکه ملک یا زمین دچار تعرض توسط دیگر افراد قرار بگیرد در نتیجه لازم است اسناد ثبتی را در اختیار داشت. اسناد ثبتی یک نوع نقشه ای ثبتی محله ای می باشد که برای صدور سند مالکیت به این نقشه پیدا می کنیم. این نقشه با کمک نقشه برداران حرفه ای و با تجربه ممکن می باشد.

انجام جانمایی ثبتی ملک را می توان به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

تهیه نقشه یو تی ام برای منابع طبیعی

برخی از مالکین ممکن است اراضیشان ملی اعلام شود. در واقع دولت مالک اراضی ملی است. اگر که اراضی ملی اعلام گردد امکان اعتراض به ملی اعلام شدن اراضی وجود خواهد داشت. در این صورت لازم است تامین دلیلی را تهیه نمود و به مراجع قضایی ارائه داد. در حقیقت لازم است نقشه یو تی ام ملک و گزارش تفسیر عکس هوایی ملک تهیه شود.

کارشناس رسمی دادگستری متخصصی است که می تواند تفسیر عکس هوایی را انجام دهد. و نقشه یو تی ام ملک را با دقت بالایی تهیه نماید. مدارک تهیه شده توسط کارشناس مورد تایید مراجع قضایی قرار خواهد گرفت.

کارشناس در ابتدا به سازمان نقشه برداری مراجعه خواهد کرد و عکس هوایی پوشش دار را با توجه به سال عکسبرداری تهیه خواهد کرد. در ادامه با استفاده از استریوسکوپ تفسیر و بررسی عکس هوایی را انجام خواهد داد و در نهایت به سابقه احیا اراضی پی خواهد برد. در ادامه پس از اتمام تفسیر عکس هوایی یک گزارش از تفسیر تهیه خواهد کرد. و آن را مهر و امضا خواهد کرد این گزارش یکی از مدارکی است که باید تهیه و ارائه شود. از دیگر مدارکی که لازم است تهیه گردد نقشه یو تی ام اراضی است و برای تهیه این نقشه لازم است.

از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده شود در ادامه پس از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه نیز قابل ارائه به مراجع قضایی به همراه گزارش تهیه شده خواهد بود. در نتیجه تامین دلیل تهیه شده به مراجع قضایی ارائه می شود و مالک می تواند اراضی خود را حفظ کند.

مدارک لازم برای جانمایی ملک

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک لازم است مدارکی را تهیه نمود و ارائه داد. ازجمله مدارکی که لازم است تهیه نمود. سند مادر، بنچاق، قولنامه، سند دفترچه ای می باشد. همچنین برای انجام این عملیات لازم است نقشه ثبتی ملک را تهیه نمود. تهیه این نقشه از بانک اطلاعات ثبتی منطقه انجام می شود. در نتیجه به کمک این مدارک و نقشه های شهرداری امکان انجام این عملیات وجود خواهد داشت. برای انجام این عملیات مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ضروری می باشد.

نقشه utm از اراضی سازمان ثبت

تبدیل سند قدیمی ملک به سند تک برگی انجام می شود تا در نتیجه بتوان سند تک برگی را که امنیت بالا، دقت بالایی دارد اخذ نمود. در واقع سند قدیمی ملک معایب بسیاری دارد و همین امر سبب بروز مشکلاتی می شود. به عنوان مثال ممکن است آدرس ملک بر روی زمین نا معلوم شود در نتیجه با استفاده از سند دفترچه ای ملک نمی توان آدرس ملک را پیدا کرد. در واقع سند دفترچه ای حاوی اطلاعات مکانی ملک نمی باشد.

برای اخذ سند تک برگی از اداره ثبت اسناد لازم است مدارکی را ارائه داد یکی از این مدارک نقشه یو تی ام می باشد.

برای تهیه نقشه یو تی زمین کشاورزی کارشناس ابتدا به ملک مراجعه کرده در ادامه اقدامات لازم برای تعیین حدود اربعه اراضی انجام می شود.

حدود اربعه ملک با روش هایی همچون جانمایی پلاک ثبتی انجام می شود. برای انجام این عملیات از اسناد و مدارک قدیمی ملک و همچنین اسناد ثبتی ملک استفاده می شود. در واقع کارشناس با استفاده از نقشه ثبتی ملک حدود اربعه ملک را معلوم خواهد کرد.

و سپس نقشه یو تی ام قابل تهیه می باشد. برای تهیه نقشه یو تی ام کارشناس ابتدا از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد و سپس با برداشت مختصات یو تی ام کنج ها برداشت زمینی اتمام میابد و سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. در ادامه با ارائه این نقشه به اداره ثبت اسناد و همچنین مدارک حقوقی دیگر در نتیجه سند تک برگ برای ملک صادر می شود.

نقشه utm از اراضی سازمان ثبت

نقشه utm از اراضی سازمان ثبت

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما