قیمت تفکیک زمین نقشه برداری

قیمت تفکیک زمین نقشه برداری

تفکیک اراضی به منظور جدا سازی اراضی انجام می شود. انجام این کار در حیطه تخصص کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می باشد. کارشناسان رسمی دادگستری تجربه و تخصص این کار را دارند. و تفکیک و افراز را با دقت بالایی انجام می دهند.

قیمت تفکیک زمین نقشه برداری و انجام افراز زمین

در واقع قیمت و هزینه انجام تفکیک زمین طبق تعرفه سازمان نقشه برداری کشور تعیین می شود. در واقع تفکیک و افراز از نظر ماهیت و حقوقی تفاوت هایی با هم دارد. تفکیک برای اموال مشاع و غیر مشاع انجام می شود. یعنی تعیین سهم هر شریک از مال مشاع اما افراز به معنای خروج سهم مشاعی از مال مشاع و اذن به مالک در این زمینه می باشد. در برخی از موارد به خاطر شراکتی و مشاع بودن ملک ممکن است. اختلافاتی بین شرکا به وجود بیاید. در این صورت برای حل اختلافات باید عملیات تفکیک یا افراز برای ملک انجام شود. و ملک از حالت شراکتی خارج شود.

در این صورت برای هر قسمت سندی جداگانه صادر می شود. همیشه انجام افراز به دلیل اختلافات بین شرکا می باشد. اگر شرکا بین تقسیم ملک مشاعی توافق نکنند، افراز انجام خواهد شد. در صورتی که برای انجام تفکیک حتما نباید اختلافی بین شرکا وجود داشته باشد. و معمولا به صورت توافقی می باشد. انجام تفکیک در موارد بسیاری به کار می رود. از جمله  موارد مورد استفاده از تفکیک زمانی می باشد. که مالک ساخت و سازی در ملک خود انجام داده است. زمانی که مالک پس از پایان کار می خواهد برای هر واحد سند جداگانه اخذ نماید، در این صورت از طرف نظام مهندسی یک کارشناس رسمی دادگستری برای انجام تفکیک انتخاب می شود. کارشناس مساحت و ابعاد تمام واحدها را به طور دقیق محاسبه می کند.در نهایت نقشه تفکیکی را تهیه و مهر و امضا می کند. برای هر واحد سند تک برگ صادر می شود.

قیمت تفکیک زمین نقشه برداری و انجام افراز زمین

قیمت تفکیک زمین نقشه برداری و انجام افراز زمین

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما