هزینه نقشه برداری زمین مسکونی

هزینه نقشه برداری زمین مسکونی

نقشه یو تی ام ملک نقشه ای با دقت بالا است. که با تهیه آن اطلاعاتی همانند موقعیت ملک، ابعاد  و مساحت ملک را معلوم می شود. این نقشه از جانب ادارات و سازمان های گوناگون در خواست می گردد.

برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است به فردی متخصص و با تجربه مراجعه گردد. در واقع افرادی هستند که این نقشه را با قیمت های پایین تهیه می کنند. اما این افراد از آنجایی که از تجهیزات با دقت پایین استفاده می کنند. در نتیجه نقشه یو تی ام با دقت پایین تهیه می گردد. افراد غیر متخصص برای اینکه این نقشه را تهیه نماید. از تجهیزاتی همانند جی پی اس دستی استفاده خواهد کرد.

جی پی اس دستی دقت پایینی دارد و در نتیجه باعث می شود. نقشه تهیه شده با دقت پایین حاصل شود. این نقشه تهیه شده از جانب بسیاری از ادارات و سازمان ها مورد قبول قرار نخواهد گرفت. در نتیجه برای تهیه نقشه یو تی ام با کیفیت بالا لازم است به یک فرد متخصص مراجعه نمود. که صلاحیت تهیه نقشه یو تی ام را داشته باشد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است. که قادر به تهیه این نقشه با دقت بالا می باشد. هزینه نقشه برداری زمین مسکونی بر طبق تعرفه ای معین می شود.

یو تی ام utm چیست؟

یو تی ام مخفف universal transverse Mercator می باشد. در واقع یو تی ام سیستم تصویری می باشد. نقشه یو تی ام بر اساس سیستم مختصات جهانی می باشد. و با تهیه آن موقعیت منحصر به فرد هر نقطه حاصل می شود. با تهیه این نقشه برای ملک در نتیجه اطلاعات فنی ملک حاصل می شود. در واقع اطلاعاتی همانند موقعیت ، ابعاد و مساحت دقیق ملک در حد سانتی متری به دست می آید.

صلاحیت لازم برای تهیه نقشه یو تی ام

به طور کلی تهیه نقشه یو تی ام از عهده هر کسی بر نمی آید. و لازم است توسط یک فرد متخصص تهیه شود. تا در نتیجه مورد پذیرش قرار بگیرد. از جمله این کارشناسان شامل:

  • کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری
  • کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی
  • مهندسان نقشه بردار دارای تاییدیه نظام مهندسی
  • مهندسان نقشه برداری دارای تاییدیه نظام کاردانی

تهیه نقشه یو تی ام توسط این متخصصین باعث تهیه نقشه یو تی ام با دقت و کیفیت بالا می شود. در واقع این متخصصین می توانند با استفاده از تجهیزات و روش های تخصصی براشت زمینی انجام دهند. و ترسیم نقشه یو تی ام را با دقت بالا انجام دهند. تا خروجی نقشه یو تی ام با دقت بالا باشد.

کاربرد نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. سازمان ها و ادارات مرتبط با امور ملکی نقشه یو تی ام را با دقت بالا و فرمت خاصی در خواست می کنند. از جمله این ادارات شامل:

  • اداره ثبت اسناد
  • شهرداری
  • اداره منابع طبیعی
  • شورای حل اختلاف
  • جهاد کشاورزی

هزینه نقشه برداری زمین مسکونی

نقشه یو تی ام برای اداره ثبت اسناد

نقشه یو تی ام نقشه ای با دقت بالا می باشد. و با تهیه آن اطلاعت فنی ملک به دست می آید. در واقع این اداره به جهت تبدیل سند قدیمی به سند تک برگی این نقشه را در خواست می کند. همچنین به جهت تصحیح سند نیز نقشه یو تی ام از جانب اداره ثبت اسناد در خواست می شود. از جمله مواقعی که لازم است این نقشه برای ارائه به اداره ثبت اسناد تهیه شود. برای اخذ سند برای ملک قولنامه ای می باشد.

نقشه یو تی ام برای اخذ سند ملک قولنامه ای اداره ثبت

به طور کلی ممکن است فردی موفق به اخذ سند رسمی برای ملک قولنامه ای خود نشده باشد. در نتیجه برای اخذ سند ملک قولنامه ای بر طبق ماده 147 لازم است مدارکی را تهیه نمود. و به اداره ثبت اسناد ارائه داد یکی از این مدارک نقشه یو تی ام از عرصه و اعیان می باشد. البته لازم به ذکر است. که برای اخذ سند رسمی بر طبق ماده 147 می بایست ملک دارای دیوار کشی معلوم باشد. و بنا در آن وجود داشته باشد.

برای تهیه نقشه یو تی ام به جهت اخذ سند تک برگ از اداره ثبت اسناد لازم است. به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند. این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید. و با مهر و امضای خود به نقشه تهیه شده اعتبار دهد.

این متخصص برای تهیه این نقشه ابتدا برداشت زمینی را از عرصه و اعیان انجام خواهد داد. و بعد از اتمام برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود. این نقشه مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود. تا اخذ سند تک برگ برای ملک ممکن باشد.

نقشه یو تی ام برای تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ

برای تبدیل سند قدیمی ملک با توجه به معایب این اسناد در نتیجه لازم است. مدارکی را تهیه نمود و به اداره ثبت اسناد ارائه داد. در واقع برای تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ لازم است. نقشه یو تی ام تهیه شود. با تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به یک فرد متخصص مراجعه نمود. این متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام برداشت زمینی را با دقت بالا انجام خواهد داد. و سپس ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود. در نتیجه نقشه تهیه شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود. تا اخذ سند تک برگ برای ملک ممکن باشد.

نقشه یو تی ام برای تصحیح سند

به طور کلی ممکن است به دلایلی از جمله قرار گرفتن در طرح های شهرداری از جمله عقب نشینی، در نتیجه مساحت ملک تغییر کند. بنابراین لازم است هر چه زود تر سند ملک تصحیح شود. و سندی مطابق وضع موجود ملک صادر گردد.

با مراجعه به اداره ثبت اسناد برای تصحیح سند لازم است. نقشه یو تی ام از وضع موجود ملک تهیه شود. هزینه نقشه برداری زمین مسکونی برای تهیه نقشه یو تی ام بر طبق تعرفه ای معین می شود.

نقشه یو تی ام برای تصحیح سند

نقشه یو تی ام برای تصحیح سند

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما