هزینه نقشه برداری زمین کشاورزی

هزینه نقشه برداری زمین کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به دلایل مختلف و با مراجعه مالک به ادارات دولتی نقشه یو تی ام از اراضی در خواست شود. در واقع با تهیه این نقشه اطلاعات فنی ملک با دقت بالا حاصل می شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد.

تهیه نقشه یو تی ام

برای تهیه نقشه یو تی ام و انجام نقشه برداری دقیق از زمین کشاورزی لازم است. با دقت بالا عمل شود تا نقشه یو تی ام با کیفیت بالا حاصل شود.

انجام نقشه برداری زمین کشاورزی به این صورت است که کارشناس برداشت زمینی را از اراضی آغاز خواهد کرد. در صورتی که حدود اربعه ملک بر روی زمین معلوم باشد. برداشت و تهیه نقشه یو تی ام آغاز می شود. اما معمولا حدود اربعه و دیوار کشی ملک بر روی زمین مشخص نمی باشد. در نتیجه به جهت مشخص نمودن این حدود بر روی زمین با دقت بالا لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. برای انجام این عملیات اسناد و مدارک قدیمی ملک گرد آوری و بررسی می شود.

در ادامه با توجه به پلاک ثبتی ملک نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود در ادامه با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. سپس نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و بعد از برداشت مختصات یو تی ام کنج ها سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و نقشه یو تی ام ملک چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود.

تهیه نقشه یو تی ام

تهیه نقشه یو تی ام

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما