نمونه گزارش کارشناسی تفسیر عکس های هوایی

نمونه گزارش کارشناسی تفسیر عکس های هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

با به وجود آمدن اختلافات ملکی لازم است تامین دلیلی با انجام تفسیر عکس هوایی تامین دلیلی تهیه شود. برای انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی و ماهواره ای به جهت تهیه تامین دلیل از عهده فرد متخصص و مورد اعتمادی همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید.

تهیه تامین دلیل با تفسیر عکس هوایی

گزارش تفسیر عکس هوایی زمانی لازم است تهیه شود که اختلافات ملکی به وجود آید. در واقع به دلایل مختلف ممکن است مالکین اراض و املاک به مشکل و اختلافاتی بر بخورند. یکی از مواقعی که اختلافات ملکی به وجود می آید. زمانی است که حدود اراضی مجاور هم به هم بریزد. با به هم ریختن حدود اربعه اراضی در نتیجه امکان تعارض به حدود اربعه اراضی وجود خواهد داشت. و اختلافات ملکی به وجود می آید. برای حل این اختلافات لازم است تامین دلیلی تهیه شود. و به مراجع قضایی ارائه شود.

برای تهیه تامین دلیل تخصصی به جهت حل این اختلافات لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود. و سابقه دیوار کشی اراضی بررسی شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی لازم است به یک فرد متخصص و با تجربه همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا عکس هوایی را تهیه خواهد کرد. و سپس اقدامات لازم را برای تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام خواهد داد.

برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده می شود و با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی انجام می شود.  در نتیجه با تشخیص دیوار کشی قدیمی ملک در عکس هوایی مربوط به گذشته در ادامه جانمایی آن بر روی زمین انجام می شود و حدود اربعه ملک معلوم می شود. با معلوم شدن این حدود سپس نقشه برداری از ملک انجام می شود و نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. با ارائه نقشه یو تی ام و گزارش کارشناسی تفسیر عکس هوایی در نتیجه اختلافات به وجود آمده حل می شود.

تهیه تامین دلیل با تفسیر عکس هوایی

تهیه تامین دلیل با تفسیر عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما