نمونه گزارش کارشناسی تفسیر عکس هوایی

نمونه گزارش کارشناسی تفسیر عکس هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به طور کلی ممکن است به دلایلی حدود اربعه ملک بر روی زمین نا معلوم گردد. و همین امر سبب بروز اختلافاتی شود. در نتیجه تهیه تامین دلیل با انجام تفسیر عکس هوایی ضروری می باشد.

انجام تفسیر عکس هوایی را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. این متخصص برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده خواهد کرد. و با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی را انجام خواهد داد.

تفسیر عکس هوایی

یکی از کاربرد های تفسیر عکس های هوایی به منظور جانمایی حدود ملک بر روی زمین می باشد. و در نتیجه حدود اربعه بر روی زمین مشخص می شود. در واقع زمانی لازم می شود. از این روش برای تعیین مرز ها و حدود ملک استفاده کرد که حد و مرز ملک بر روی زمین مشخص نباشد و به دلایلی از بین رفته باشد. و فقط موقعیت حدودی ملک مشخص باشد.

همین امر سبب به وجود آمدن اختلافاتی بر سر حدود و مرز ها شود. درنتیجه برای حل این اختلافات لازم است برای تعیین مرز ها و سپس تثبیت و دیوار کشی آن ها اقدام نمود. بنابراین انجام تفسیر عکس هوایی ضروری می باشد. برای انجام تفسیر عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

وی پس از تهیه عکس های هوایی مربوط به ملک سپس با استفاده از زوج عکس با به کارگیری از تجهیزات دقیقی مانند استریوسکوپ تفسیر عکس ها را آغاز و با تشخیص حدود ملک جانمایی آن را روی زمین انجام می دهد. و سپس نقشه یو تی ام را تهیه می کند. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. نقشه یو تی ام تهیه شده مهر و امضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود تا در نتیجه اختلافات ملکی حل شود.

تفسیر عکس هوایی

تفسیر عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما