هزینه جانمایی پلاک ثبتی

هزینه جانمایی پلاک ثبتی

اسناد قدیمی حاوی اطلاعات مکانی ملک نمی باشد. و همین امر برای مالکین مشکل به وجود خواهد آورد در واقع ممکن است آدرس و حدود اربعه ملک بر روی زمین نا معلوم باشد. در نتیجه می بایست جانمایی پلاک ثبتی انجام شود تا حدود و ادرس ملک معلوم گردد.

در صورتی که افراد قصد اخذ سند تک برگ را برای ملک فاقد دیوار کشی را داشته باشند. تا در نتیجه لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. و نقشه یو تی ام تهیه شود.

بنابراین می توان به یک کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کرد. و از وی در خواست جانمایی پلاک ثبتی کرد. تا وی ابتدا با جمع آوری مدارک قدیمی و استخراج اسناد  ثبتی ملک در نتیجه بررسی های لازم را انجام خواهد داد تا بتواند به حدود و موقعیت ثبتی ملک پی ببرد. بعد از یافتن نقشه ثبتی ملک سپس نوبت به جانمایی آن روی زمین می رسد. که این کار با دقت بالا با توجه به عوارض اطراف ملک انجام می شود. سپس حدود مشخص شده روی زمین نشانه گذاری می شود.

تا در نهایت نقشه برداری زمینی برای تهیه نقشه یو تی ام ممکن باشد. این کارشناس از جی پی اس دو یا سه فرکانسه برای برداشت زمینی استفاده می کند و سپس تثبیت و دیوار کشی با توجه به مختصات یو تی ام انجام می شود. و با ارائه نقشه یو تی ام می توان سند تک برگ اخذ نمود. هزینه جانمایی پلاک ثبتی ملک بر طبق تعرفه معلوم می شود.

پلاک ثبتی ملک

یکی از مشخصه های اصلی ملک پلاک ثبتی آن می باشد. پلاک ثبتی در طرح اصلاح اراضی به هر ملکی تعلق می گیرد. در واقع به جهت شناسایی املاک و اراضی پلاک ثبتی اصلی و فرعی به وجود آمده است. در واقع سازمان ثبت اسناد و مدارک برای هر ملک پلاک ثبتی در نظر گرفته است. از پلاک ثبتی ملک برای اموری همچون جانمایی ملک استفاده می شود. در نتیجه حدود اربعه ملک معلوم می گردد.

جانمایی پلاک ثبتی

جانمایی پلاک ثبتی یک عبارت فنی و عملیات تخصصی است. تنها فردی متخصص می تواند از عهده انجام آن بر بیاید. در واقع این متخصص با استفاده از اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی می تواند این عملیات را انجام دهد. برای انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی از اسناد قدیمی همچون سند دفترچه ای، بنچاق، قولنامه و .. استفاده می شود. و به کمک این اسناد نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی منطقه استخراج می شود. و با جانمایی پلاک ثبتی حدود ثبتی ملک معلوم می شود.

مراحل انجام جانمایی پلاک ثبتی

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک لازم است مراحلی طی شود. در واقع این عملیات انجام می شود. تا در نتیجه آدرس و حدود ثبتی ملک معلوم گردد. مراحل انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک به شرح زیر می باشد.

  • مطالعه دقیق اسناد و مدارک
  • تهیه نقشه ثبتی
  • جانمایی ملک بر روی نقشه هوایی و تعیین موقعیت ملک
  • پیاده سازی حدود اربعه ملک

هزینه جانمایی پلاک ثبتی

جانمایی پلاک ثبتی با توجه به مرز های ملک و با توجه به پلاک اصلی و فرعی درج شده در سند انجام می شود. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی لازم است هزینه ای پرداخت شود. هزینه نقشه برداری و معلوم نمودن پلاک در تمام کشور بر طبق تعرفه معلوم می شود. عوامل مختلفی بر هزینه جانمایی پلاک ثبتی تاثیر می گذارد از جمله این عوامل شامل:

  • متراژ و مساحت ملک با توجه به نقشه نهایی
  • قرارگیری ملک در اراضی دشت و تپه ماهور و مناطق کوهستانی
  • تعداد مدارک موجود از ملک
  • مدارک ثبتی استخراج شده از بانک اطلاعات ثبتی منطقه

جانمایی پلاک ثبتی دعاوی حقوقی

در صورت نا معلوم شدن حدود اربعه ملک در نتیجه ممکن است اختلافاتی بر سر حدود و مرز ها به وجود آید. همچنین ممکن است برای یک ملک چند فرد با سند های مجزا ادعای مالکیت داشته باشند. در نتیجه لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. در واقع به جهت تهیه تامین دلیل انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ضروری می باش.

به منظور انجام جانمایی پلاک ثبتی لازم است. به یک فرد متخصص و با تجربه مراجعه نمود  این متخصصی که صلاحیت کافی برای انجام این عملیات را دارد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی میباشد. برای انجام این عملیات ابتدا اسناد و مدارک قدیمی ملک همچون سند دفترچه ای، بنچاق، قولنامه و .. جمع آوری می شود. در ادامه اسناد ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی منطقه استخراج می شود. در نتیجه با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. و نقشه یو تی ام تهیه می شود برای تهیه این نقشه از تجهیزات و نرم افزار های دقیق و مخصوصی استفاده می شود. در ادامه نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا می شود. و قابل ارائه به مراجع قضایی به عنوان تامین دلیل خواهد بود. و در نتیجه اختلافات به وجود آمده حل می شود.

یافتن آدرس ملک گمشده

ملک گمشده همان ملکی است که آدرس نا معلومی دارد. در واقع ممکن است فردی سند قدیمی داشته باشد و از آدرس ملک مربوطه بی اطلاع باشد. تا در نتیجه انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی ضروری می باشد. در واقع این املاک دارای سندی قدیمی می باشند. و اسناد قدیمی حاوی اطلاعات مکانی نمی باشد. در نتیجه به کمک این اسناد یافتن آدرس ملک ممکن نمی باشد.

برای یافتن آدرس ملک گمشده انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ضروری می باشد. هزینه جانمایی پلاک ثبتی بر طبق تعرفه مشخص می شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این عملیات را انجام دهد. این متخصص به جهت بافتن آدرس ملک گمشده اسناد و مدارک قدیمی را بررسی خواهد کرد. در ادامه نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود. سپس با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. در ادامه با معلوم شدن این حدود بر روی زمین نقشه برداری به جهت تهیه نقشه یو تی ام انجام می شود. با استفاده از این نقشه امکان اخذ سند تک برگ برای ملک نیز وجود خواهد داشت. و دیوار کشی ملک نیز انجام می شود.

یافتن آدرس ملک گمشده

یافتن آدرس ملک گمشده

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما