پلاک ثبتی مناطق تهران

پلاک ثبتی مناطق تهران

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

پلاک ثبتی ملک به جهت شناسایی املاک مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از موارد استفاده پلاک ثبتی ملک انجام جانمایی پلاک ثبتی می باشد. زمانی که ملک آدرس نا معلومی داشته باشد و یا حدود اربعه ملک بر روی زمین نا مشخص شود. در نتیجه لازم است این عملیات تخصصی انجام شود. جانمایی پلاک ثبتی عملیاتی تخصصی است و از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. این متخصص به جهت انجام جانمایی پلاک ثبتی از اسنادی همچون قولنامه، سند دفترچه ای، بنچاق، سند مادر استفاده خواهد کرد و با توجه به پلاک ثبتی ملک در نتیجه نقشه ثبتی ملک استخراج و عملیات جانمایی پلاک ثبتی انجام میشود.

جانمایی پلاک ثبتی ملک

برخی از املاک گمشده می باشد و آدرس نا معلومی دارند. در واقع به دلایل مختلف املاک رها می شوند. و در نتیجه به جهت معلوم نمودن آدرس دقیق ملک بر روی زمین می بایست جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. در واقع یافتن آدرس این املاک با توجه به اسناد قدیمی ممکن نمی باشد. و لازم است اسناد ثبتی ملک بررسی شوند.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام این عملیات تخصصی اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک را گرد آوری و بررسی خواهد کرد. و با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک بر روی زمین معلوم می شود. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و بعد از برداشت زمینی در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام میشود و این نقشه چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود تا اخذ سند تک برگ برای ملک از اداره ثبت اسناد ممکن باشد.

جانمایی پلاک ثبتی ملک

جانمایی پلاک ثبتی ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما