تهیه تامین دلیل برای قیمت گذاری ملک

تهیه تامین دلیل برای قیمت گذاری ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تهیه تامین دلیل برای قیمت گذاری ملک انجام میشود تا قیمت حقیقی ملک معلوم شود. بنابراین در صورتی که افراد به ارزیابی دقیق قیمت ملک احتیاج پیدا کنند. لازم است به یک متخصص مراجعه گردد. برای انجام ارزیابی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص نیز با توجه به عواملی در نتیجه ارزیابی ملک را انجام خواهد داد.

تهیه تامین دلیل برای قیمت گذاری ملک

در صورتی که فردی قصد مهاجرت داشته باشد. در نتیجه لازم است دارایی های فرد بر آورد قیمت شود. بنابراین لازم است ارزیابی ملک انجام شود تا قیمت واقعی ملک معلوم شود.

در صورتی که نیاز به ارزیابی ملک پیدا کردید لازم است به یک فرد متخصص و مورد اعتماد مراجعه نمود این فرد همان کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی است. یکسری عوامل بر روی قیمت گذاری ملک تاثیر می گذارد از جمله موقعیت قرار گیری ملک، عمر بنای ملک، تعداد واحد های موجود، وجود پارکینگ و.. که تاثیر مستقیم در ارزیابی ملک دارد.

یکی از پارامتر هایی که برای ارزیابی ملک موثر است مساحت ملک است در صورتی که ملک سند تک برگ داشته باشد در نتیجه با توجه به اطلاعات مندرج در این سند ارزیابی ملک انجام میشود اما اگر که سند ملک قدیمی باشد لازم است  نقشه یو تی ام ملک تهیه شود تا مساحت دقیق ملک مشخص شود.

کارشناس صلاحیت تهیه نقشه یو تی ام را دارد وی ابتدا با استفاده از تجهیزات دقیق نقشه برداری با دقت بالا برداشت زمینی انجام می دهد و سپس نقشه یو تی ام را با نرم افزار اتوکد ترسیم خواهد کرد. با تهیه این نقشه مساحت و ابعاد دقیق ملک مشخص خواهد شد. در نتیجه با در نظر گرفتن مساحت ملک و عوامل دیگر ارزیابی ملک انجام میشود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما