جانمایی پلاک ثبتی برای دعاوی حقوقی

جانمایی پلاک ثبتی برای دعاوی حقوقی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

جانمایی پلاک ثبتی عملیاتی تخصصی است که انجام می گیرد. تا حدود ثبتی ملک با دقت بالا معلوم گردد. ممکن است اختلافاتی بر سر حدود و مرز ها به وجود آید. در نتیجه میبایست جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. تا تامین دلیلی برای مراجع قضایی آماده گردد. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی میبایست به کارشناس رسمی دادگستری که به بانک اطلاعات ثبتی منطقه دسترسی دارد مراجعه نمود.

نحوه جانمایی پلاک ثبتی

برای حل دعاوی حقوقی ملکی لازم است تامین دلیل تخصصی توسط یک فرد متخصص تهیه شود. در واقع ممکن است فردی متوجه تعارض از جانب حدود ملک مجاور به ملک خود شود. و در نتیجه همین امر باعث میشود اختلافاتی به وجود آید. در نتیجه لازم است اقدام به مشخص نمودن حدود ثبتی ملک نمود. و انجام جانمایی پلاک ثبتی ضروری خواهد بود.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی برای حل دعاوی حقوقی میبایست به یک فرد متخصص و با تجربه مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است. که میتواند این عملیات را با استفاده از اسناد قدیمی و ثبتی ملک انجام دهد.

به جهت انجام جانمایی پلاک ثبتی برای حل دعاوی حقوقی ملک کارشناس رسمی دادگستری ابتدا از مالک مدارک مالکیت ملک را درخواست می کند. که این مدارک شامل سند دفترچه ای، بنچاق، سند مادر و غیره میباشد در ادامه کارشناس با دسترسی به اطلاعات ثبتی منطقه نقشه های ثبتی مربوط به ملک را استخراج خواهد کرد. و سپس در صورت یافتن پلاک ثبتی ملک حدود ملک را روی زمین مشخص خواهد کرد. و سپس با مشخص شدن حدود ملک با استفاده از تجهیزات دقیق نقشه یو تی ام ملک نیز برداشت و ترسیم می گردد.

سپس گزارش جانمایی پلاک ثبتی نیز تهیه میشود. در نتیجه گزارش جانمایی پلاک ثبتی و همچنین نقشه یو تی ام با مهر و امضای کارشناس معتبر میشود. و برای حل دعاوی حقوقی به عنوان تامین دلیل به مراجع قضایی ارائه می گردد.

نحوه جانمایی پلاک ثبتی

نحوه جانمایی پلاک ثبتی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما