کارشناس رسمی تفسیر عکس هوایی

کارشناس رسمی تفسیر عکس هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفسیر عکس هوایی انجام میشود تا در نتیجه اطلاعاتی از عکس هوایی حاصل شود. از تفسیر عکس هوایی برای تهیه تامین دلیل در مراجع قضایی استفاده می شود. عکس هوایی توسط سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیا اخذ می شود. انجام تفسیر عکس هوایی را میتوان به یک فرد متخصص و با تجربه سپرد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی میتواند به خوبی از عهده انجام تفسیر عکس هوایی بر بیاید.

انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی

برخی اختلافاتی که در حوزه املاک پیش می آید مربوط به اختلافاتی است. که بین مالکین اراضی و املاک با مالکین مجاورشان پیش می آید. که معمولا بر سر حدود و مرز های خود به اختلاف می خورند. زمانی اشخاص به این اختلاف بر می خورند که حدود اربعه اراضی به دلایلی نا معلوم شود.

در این صورت این اختلافات به دادگاه کشیده می شود. و برای دادگاه های ملکی نیز لازم است یکسری تامین دلیل تهیه گردد. در واقع لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود. و جانمایی ملک توسط یک کارشناس انجام شود.

برای انجام تفسیر عکس هوایی میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا در نتیجه تفسیر عکس هوایی با دقت بالا انجام شود. این متخصص برای انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا عکس هوایی را تهیه خواهد کرد. و در ادامه تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام می گیرد. این متخصص از استریوسکوپ استفاده خواهد کرد و در نتیجه تفسیر عکس هوایی را انجام خواهد داد. در نتیجه حدود اربعه قدیمی اراضی معلوم میشود و با جانمایی آن بر روی زمین حدود اربعه ملک مشخص می شود و سپس نقشه یو تی ام ملک تهیه میشود. در ادامه با یافتن اطلاعاتی از عکس هوایی یک گزارش از تفسیر عکس هوایی تهیه میشود این گزارش مهر و امضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی

انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما