مقاله دوربین های نقشه برداری

مقاله دوربین های نقشه برداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های مختلف ملکی درخواست می شود. و به جهت تهیه این نقشه مراجعه به فردی دارای صلاحیت لازم است انجام شود. تهیه نقشه یو تی ام را میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. تا در نتیجه برداشت زمینی با دقت بالایی با استفاده از دوربین های نقشه برداری انجام شود.

تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا

نقشه یو تی ام مدرکی است. که امروزه از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست میشود. این نقشه معمولا از عرصه ملک در خواست میشود. و نقشه یو تی ام از عرصه و اعیان تنها زمانی در خواست میشود. که مالکین املاک فاقد سند بخواهند طبق ماده 147 برای ملک خود سند رسمی اخذ نمایند.

برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است نقشه برداری از ملک با دقت بالا انجام شود. و از تجهیزاتی همچون دوربین های نقشه برداری استفاده شود. با مراجعه به اشخاص متخصص این نقشه با دقت بالا تهیه میشود. اما برخی از اشخاص به دلیل پیشنهاد قیمت پایین تر تهیه این نقشه را به یک فرد غیر  متخصص میسپارند. و این افراد برای تهیه نقشه یو تی ام از تجهیزاتی همچون جی پی اس دستی استفاده خواهند کرد. و در نتیجه نقشه یو تی ام با دقت پایین حاصل میشود.

برای تهیه این نقشه میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود تا در نتیجه برداشت و ترسیم نقشه یو تی ام با دقت بالا انجام شود. این متخصص برای تهیه این نقشه ابتدا برداشت زمینی را با استفاده از دوربین های نقشه برداری همچون توتال استیشن انجام خواهد داد در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام میشود. باتهیه این نقشه ابعاد و حدود و همسایگی ملک و همچنین مساحت و موقعیت دقیق ملک حاصل میشود.

تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا

تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما