تفسیر عکس هوایی کشاورزی برای تعیین سابقه احیا زمین های موات

تفسیر عکس هوایی کشاورزی برای تعیین سابقه احیا زمین های موات

تشخیص اراضی موات و غیرموات با تفسیر عکس هوایی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد. که دولت ملکی را به عنوان اراضی موات تشخیص داده است. و این ملک را تصاحب کرده است. مالک سابق برای اینکه ملک خود را پس بگیرد. باید جانمایی اراضی موات را روی عکس های هوایی انجام دهد.

نحوه تفسیر عکس هوایی و تعیین سابقه احیا زمین

گاهی ممکن است مالک زمان زیادی باشد که ملک خود را رها کرده است. از آن خبری ندارد. مثلا سال های زیادی مهاجرت کرده است. یا مالک اصلی ملک سال ها پیش فوت کرده است. و ورثه تازه به وجود این سند پی برده اند. و زمان بسیاری است که از وجود این زمین بی خبر هستند. وقتی از شرایط زمین خبر می گیرند به آن ها گفته شود. که زمین شما جزو اراضی ملی و موات ثبت شده است. و مالک آن دولت می باشد. با توجه به اینکه امروزه ارزش ملک و زمین روز به روز در حال افزایش است. فقط با جانمایی ملک روی عکس های هوایی می توان این زمین را به اصطلاح زنده کرد. برای انجام این کار مالک باید به کارشناس رسمی دادگستری مراجعه کند.

کارشناس از سازمان نقشه برداری کشور و یا سازمان جغرافیا نیروهای مسلح چند دوره از عکس های هوایی را تهیه می کند. سپس این عکس های هوایی را تفسیر کرده. و مورد بررسی قرار می دهد. کارشناس باید به دنبال سابقه کشاورزی در این ملک باشد. با جانمایی زمین روی عکس های هوایی سابقه زراعت زمین را بررسی می کند. اگر دلیلی برای سابقه زراعت و کشاورزی در این زمین یافت شود. در این صورت ثابت می شود. که این زمین جزو اراضی موات نمی باشد. و مالک با ارائه این مدرک می تواند زمین خود را پس بگیرد.

نحوه تفسیر عکس هوایی و تعیین سابقه احیا زمین

نحوه تفسیر عکس هوایی و تعیین سابقه احیا زمین

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما