تفسیر عکس هوایی کشاورزی

تفسیر عکس هوایی کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفسیر عکس هوایی کشاورزی برای منابع طبیعی به منظور تشخیص اراضی کشاورزی از اراضی منابع طبیعی است. که با اثبات این موضوع می توان. ملک خود را از اراضی ملی پس گرفت. برای انجام این کار باید تفسیر عکس هوایی توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و امور ثبتی انجام شود. بر اساس بررسی های انجام شده. بر روی عکس های هوایی گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می شود. و توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مهر و امضا می شود.

تعیین سابقه احیا زمین های موات

زمین های کشاورزی به دلیل فعالیت های انسانی جزء اموال دولت و اراضی ملی حساب نمی شوند. و این املاک دارای مالک و سند هستند. اما در زمان تعیین اراضی ملی به اشتباه یک سری املاک که در حال زراعت بودند. نیز جزء اراضی ملی اعلام شده اند. در صورتی که مالک در حال حاضر قصد پس گرفتن. زمین را از دولت داشته باشد. باید با اثبات سابقه احیا زمین در زمان تعیین اراضی ملی این کار را انجام دهد. برای اثبات این موضوع باید تفسیر عکس هوایی توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی انجام شود.

برای تفسیر عکس های هوایی در ابتدا باید عکس های هوایی از طریق سازمان نقشه برداری کشور و یا سازمان جغرافیا نیرو های مسلح با توجه به موقعیت ملک و سال مد نظر تهیه شود. با تهیه عکس های هوایی و تفسیر و بررسی بر روی عکس های هوایی و در صورت وجود عوارض مبنی بر وجود زراعت گزارش تفسیر عکس هوایی یا همان تامین دلیل تهیه و توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مهر و امضا می شود. در نتیجه به دست متقاضی می رسد. تا برای انجام امور قضایی ملک و اثبات ادعای مالکیت اقدام کند.

تعیین سابقه احیا زمین های موات

تعیین سابقه احیا زمین های موات

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما