تفسیر عکس هوایی کشاورزی

تفسیر عکس هوایی کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

اراضی ممکن است ملی اعلام شود. اراضی ملی به زمینی گفته می شود. که سابقه احیا در اراضی وجود ندارد و زمین شکل طبیعی خود را حفظ نموده است. در صورت ملی اعلام شدن اراضی مالکین می توانند به این رای معترض باشند. در در نتیجه بررسی سابقه احیا با انجام تفسیر عکس هوایی ضروری خواهد بود. انجام تفسیر عکس هوایی اراضی کشاورزی به جهت بررسی سابقه احیا از عهده یک فرد متخصص بر می آید. در واقع کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی متخصصی است. که می تواند تفسیر و بررسی عکس هوایی را با دقتی بالا انجام داده. و گزارش تهیه شده توسط این متخصص معتبر می باشد.

تفسیر عکس هوایی اراضی ملی

در کشور ما عکس های هوایی را در دوره های مختلف از تمامی مناطق اخذ می شوند. سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیا از جمله سازمان هایی می باشند. که عکس هوایی را از کشور اخذ می کنند. و به صورت آرشیوی از عکس هوایی نگهداری می کنند. تا در نتیجه با تفسیر و بررسی عکس هوایی قدیمی بتوان به اطلاعات مهمی دست یافت. تفسیر عکس هوایی کاربرد های زیادی دارد و می تواند بسیاری از مسائل را حل نماید تفسیر عکس هوایی برای جانمایی ملک، حل اخلافات ملکی ، اثبات وجود بنا و … کاربرد دارد.

از جمله کاربرد های تفسیر عکس هوایی برای حل اختلافات بین دولت و مالکین اراضی زراعی می باشد. در واقع ممکن است اراضی ملی اعلام گردد. در نتیجه باملی اعلام شدن اراضی لازم است. سابقه احیا در اراضی بررسی شود. برای بررسی سابقه احیا انجام تفسیر عکس هوایی ضروری می باشد.

برای انجام تفسیر عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده خواهد کرد. و با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی را انجام خواهد داد. در انتها گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می شود. و این گزارش مهر و امضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

تفسیر عکس هوایی اراضی ملی

تفسیر عکس هوایی اراضی ملی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما