تفسیر عکس هوایی به منظور تهیه تامین دلیل

تفسیر عکس هوایی به منظور تهیه تامین دلیل

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تهیه تامین دلیل زمانی لازم است انجام شود که اختلافات ملکی به وجود آید. در واقع ممکن است اراضی ملی اعلام شود. و در نتیجه با ملی اعلام شدن اراضی اختلاف ملکی به وجود می آید. و بنابراین لازم است سابقه احیا در اراضی بررسی گردد.  برای حل اختلافات ملکی می بایست به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند. از عهده انجام تفسیر عکس هوایی و تهیه تامین دلیل بر بیاید.

تفسیر عکس هوایی و تهیه تامین دلیل

به طور کلی عکس های هوایی اطلاعات ارزشمندی را در خود ثبت می کنند. اما برای اینکه بتوان این اطلاعات را از عکس های هوایی به دست آورد. لازم است عکس های هوایی تفسیر شوند. یکی از کاربرد های تفسیر عکس هوایی تهیه تامین دلیل می باشد. ممکن است اراضی از جانب دولت ملی اعلام شود. و ممکن است به اشتباه اراضی ملی اعلام گردد. در واقع اراضی ملی به زمینی گفته می شود. که سابقه احیا در آن وجود ندارد و زمین شکل طبیعی خود را حفظ نموده است. مالکین اراضی زراعی می توانند به این رای اعتراض نمایند. در واقع لازم است سابقه احیا در اراضی با انجام تفسیر عکس هوایی بررسی شود تا در نتیجه معلوم شود اراضی احیا شده است.

برای انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی به جهت تهیه تامین دلیل لازم است به کارشناس رسمی  دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام تفسیر عکس هوایی بعد از تهیه عکس هوایی در ادامه با استفاده از استریوسکوپ تفسیر عکس هوایی انجام می شود و سابقه احیا در عکس هوایی بررسی می شود و در نتیجه گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می شود و این گزارش مهر وامضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

تفسیر عکس هوایی و تهیه تامین دلیل

تفسیر عکس هوایی و تهیه تامین دلیل

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما