استعلام طرح تفصیلی تهران از طریق ملک و بلوک

استعلام طرح تفصیلی تهران از طریق ملک و بلوک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

طرح تفصیلی طرحی است که بر اساس معیار و ضوابط کلی و طرح جامع شهر، نحوه استفاده از زمین های شهری را تنظیم می کند. انجام استعلام طرح تفصیلی تهران از طریق ملک و بلوک را میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی که تجربه کافی در انجام اسن استعلام را دارد سپرد.

استعلام طرح تفصیلی

طرح تفضیلی در واقع برای یک پارچه سازی ساختمان سازی به وجود آمده است. انواع طرح تفضیلی شامل طرح تفضیلی پایه ، طرح تفضیلی موضعی جهت نوسازی و بهسازی، طرح تفضیلی موضوعی برای موضوعات خاص ( شبکه حمل و نقل ، تاسیسات و..) می باشد.

طرح تفصیلی اهدافی را دنبال می کند که به شرح زیر است:

تعیین وضعیت دقیق و تفصیلی شبکه های عبور و مرور، تعیین دقیق میزان تراکم جمعیت و تراکم ساختمانی واحد های شهری، تعیین دقیق چگونگی استفاده از زمین های شهر و تعیین مساحت و موقعیت هر یک از آن ها به طورکلی 4 پهنه ( زمین ) وجود دارد که شامل: پهنه مسکونی، پهنه فعالیت، پهنه مختلط، پهنه سبز می باشد. برای اینکه بتوان ساخت و ساز ملک را در شهر انجام داد. لازم است جواز ساخت اخذ گردد. در واقع بدون اخذ جواز ساخت، انجام ساخت و ساز به صورت قانونی ممکن نمی باشد. و در نتیجه به جهت اخذ جواز ساخت لازم است به شهرداری مراجعه نمود. در این صورت لازم است که استعلام طرح تفضیلی تهران از طریق ملک و بلوک انجام شود.

برای انجام استعلام طرح تفضیلی تهران از طریق ملک و بلوک می بایست. به یک فرد دارای صلاحیت مراجعه نمود. در واقع کارشناس رسمی دادگستری تجربه در انجام این استعلام دارد. و می تواند به خوبی این استعلام را انجام دهد. و به اطلاعات لازم دست پیدا کند.

در نتیجه اطلاعاتی از کاربری اراضی، شبکه های ارتباطی، مساحت ها، سرانه ها و .. حاصل می شود.

استعلام طرح تفصیلی

استعلام طرح تفصیلی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

2

  1. سلام وقت بخیر من ملکم در داخل قرچک
    هست آیا میتونم طرتفضیلی ملک از داخل
    خود تهران اقدام کنم

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما