استعلام پلاک ثبتی ملک

استعلام پلاک ثبتی ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

استعلام پلاک اصلی و فرعی عرصه ملک که این پلاک ثبتی یکی از مشخصه های اصلی برای هر ملکی است. که تعیین کننده مرز ها و موقعیت یک ملک بر روی کره زمین است. و امروزه با توجه به این پلاک ثبتی موقعیت و مرز های املاک گم شده تعیین می شود. در این بین املاکی هستند که دارای موقعیت و مرز های مشخصی هستند. اما اسناد و مدارکی از این املاک در دست مالک نیست. که برای پیدا کردن اسناد و مدارک در ابتدا نیاز به پلاک ثبتی ملک است. که این کار با توجه به موقعیت ملک بر روی زمین و تهیه نقشه های تفکیک انجام می شود.

روش استعلام پلاک ثبتی ملک

پلاک ثبتی منظور پلاک اصلی و فرعی مربوط به ملک است. که در سند های مالکیت نیز درج شده است. و یکی از مشخصه های اصلی برای هر ملکی است. که در طرح اصلاح اراضی به هر ملک تعلق گرفته است. با توجه به این پلاک ثبتی امروزه اموری همچون جانمایی ملک انجام می شود. از این رو املاکی وجود دارند که موقعیت و مرزهای مشخصی دارند. اما مالک اسناد و مدارک ملک را ندارد و به این منظور نیاز است. که با توجه به موقعیت ملک و با تهیه نقشه ثبتی یا همان نقشه تفکیکی مربوط به موقعیت ملک پلاک ثبتی مربوط به ملک تعیین شود.

این پلاک ثبتی به صورت یک نامه یا نقشه به دست مالک می رسد. که به نقشه یو تی ام حاصل از کار جانمایی ملک می گویند. برای تهیه این نقشه باید با توجه به همان نقشه ها و اطلاعات تکمیلی مرز های ملک از لحاظ موقعیت دقیق بررسی شود. مالک برای تهیه نقشه یو تی ام می تواند. به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کند.

روش استعلام پلاک ثبتی ملک

روش استعلام پلاک ثبتی ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما