یافتن پلاک ثبتی روی نقشه تهران

یافتن پلاک ثبتی روی نقشه تهران

در صورتی که آدرس ملک نامعلوم باشد و مالک تنها از ملک خود سند منگوله دار داشته باشد. در این صورت برای اینکه بتوان پس از یافتن آدرس ملک سند تک برگ نیز برای ملک اخذ کرد.

همچنین برای اینکه بتوان حدود اربعه ملک را بر روی زمین معلوم نمود انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ضروری می باشد. در واقع ممکن است دیوارکشی و حدود اربعه اراضی بر روی زمین معلوم نباشد در نتیجه با بررسی اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک می توان جانمایی پلاک ثبتی را انجام داد.

برای یافتن پلاک ثبتی روی نقشه تهران لازم است به یک فرد متخصص مراجعه نمود. فرد متخصصی همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این عملیات را انجام دهد. برای انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی ملک از اسناد و مدارک قدیمی ملک و اسناد ثبتی استفاده می شود. بعد از جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. در نتیجه نقشه یو تی ام ملک قابل تهیه خواهد بود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود.

راه های یافتن پلاک ثبتی ملک

  • از روی پلاک ثبتی املاک مجاور: یکی از راه های تعیین پلاک ثبتی ملک با مراجعه به املاک مجاور می باشد. در واقع این امر زمانی ممکن است که همسایگان همکاری کنند.
  • دریافت پلاک ثبتی ملک با مراجعه به سازمان آب: می توان با درخواست کتبی از اداره آب پلاک ثبتی را دریاف نمود.
  • با استفاده از کد ملی: با استفاده از کد ملی تنها زمانی می توان پلاک ثبتی ملک را پیدا کرد که ملک دارای سند تک برگی باشد
  • مراجعه به شهرداری: در صورتی که ملک در سال های اخیر بازسازی یا نوسازی شده باشد با استعلام دادگاه از شهرداری می توان تقاضای پلاک ثبتی نمود.

جانمایی پلاک ثبتی چیست؟

جانمایی پلاک ثبتی ملک عبارت فنی می باشد و مفهوم آن یافتن آدرس و حدود ثبتی ملک بر روی زمین می باشد. در واقع  در اسناد قدیمی آدرس ملک درج نمی گردد. و تنها این اسناد حاوی حد و حدود ملک می باشد. برای یافتن آدرس ملک گمشده لازم است. جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. همچنین به جهت یافتن دیوار کشی اراضی که حدود معلومی ندارند. انجام جانمایی پلاک ثبتی ضروری است. انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک به کمک اسناد قدیمی و ثبتی ملک صورت می گیرد.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک می توان به فردی متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند انجام این عملیات را بر عهده بگیرد.

کاربرد های جانمایی پلاک ثبتی ملک

  • تعیین موقعیت ملک
  • مشخص نمودن سیستم مختصات یو تی ام بر روی عکس هوایی
  • تعیین موقعیت ملک گمشده
  • مشخص نمودن مساحت و حدود بندی املاکی که حدود و مرز های نا معینی دارد.
  • تعیین موقعیت دقیق املاک قدیمی
  • اخذ سند تک برگی برای اراضی کشاورزی

چه زمانی جانمایی پلاک ثبتی ملک بر روی عکس هوایی انجام می شود؟

به طور کلی زمانی لازم است. جانمایی پلاک ثبتی بر روی عکس هوایی انجام شود. که ملک گمشده باشد. و یا مالکین اراضی بر سر حدود و مرز ها به اختلافاتی بر بخورند. همچنین برای شناسایی اراضی ملی نیز این عملیات انجام می شود.

در حقیقت ملک گمشده ملکی است که آدرس نا معلومی دارد. در واقع زمانی آدرس ملک نا معلوم می شود. که فرد برای مدتی به ملک مراجعه ننماید. از آنجایی که اسناد قدیمی اسناد حد و حدودی می باشد. در نتیجه برای یافتن آدرس این املاک نمی تواند کمکی کند. برای یافتن آدرس ملک لازم است. جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. و جانمایی آن بر روی عکس هوایی انجام شود.

همچنین گاهی مواقع ممکن است اختلافاتی به وجود آید.در واقع ممکن است بین همسایگان مجاور اختلافات به وجود آید. همچنین ممکن است اراضی ملی اعلام شود. در نتیجه برای این که بتوان حفظ اراضی را انجام داد. لازم است مدارکی به عنوان تامین دلیل تهیه شود. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است. همچنین لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود.

جانمایی پلاک ثبتی ملک کارشناس رسمی دادگستری

جانمایی پلاک ثبتی عملیاتی تخصصی می باشد و با توجه به اسناد و مدارک قدیمی و اسناد ثبتی ملک انجام می شود.

در صورتی که مرز های ملک به دلایلی از بین رفته باشد. و یا اینکه فرد از درستی مرز ها و حدود ملک خود مطمئن نباشد. برای اخذ سند تک برگی ملک و همچنین برای انجام ساخت و ساز ملک لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود.

یافتن پلاک ثبتی روی نقشه تهران با استفاده از اسناد و مدارک ثبتی و قدیمی ملک قابل انجام است. طریقه انجام عملیات جانمای پلاک ثبتی توسط یک فرد متخصص و مجرب همانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی قابل انجام است.

انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک به این صورت انجام می شود که مدارک مربوط به ملک همانند بنچاق، قولنامه، سند دفترچه ای،سند مادر و .. جمع آوری می شود. و هر چه تعداد این مدارک بیشتر باشد عملیات جانمایی پلاک ثبتی زود تر به نتیجه می رسد. سپس با توجه به شماره پلاک ثبتی مربوط به قطعه زمین، مدارک و اسناد ثبتی استخراج می گردد. کارشناس بعد از تعیین نقشه ثبتی ملک و شناسایی ملک بر روی آن در قدم بعدی انتقال نقشه ثبتی به نقشه یو تی ام انجام خواهد داد. در نتیجه مختصات یو تی ام کنج ها و شکستگی های ملک معلوم می شود.

تا در نتیجه با پیاده سازی نقاط بر روی زمین و تثبیت و دیوار کشی اراضی جانمایی پلاک ثبتی انجام می شود. در نتیجه با ارائه نقشه یو تی ام ملک نیز می توان برای ملک سند تک برگی از اداره ثبت اسناد اخذ نمود.

جانمایی پلاک ثبتی را به چه کسی بسپاریم؟

جانمایی پلاک ثبتی عملیاتی تخصصی است و برای انجام آن به هیچ عنوان به اشخاص غیر متخصص مراجعه ننمایید.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند جانمایی پلاک ثبتی ملک را انجام دهد. این متخصص برای انجام جانمایی پلاک ثبتی اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک را گرد آوری و بررسی خواهد کرد و جانمایی پلاک ثبتی ملک را انجام خواهد داد.

جانمایی پلاک ثبتی را به چه کسی بسپاریم؟

جانمایی پلاک ثبتی را به چه کسی بسپاریم؟

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما