تعیین سابقه احیا زمین زراعی با تفسیر عکس هوایی

تعیین سابقه احیا زمین زراعی با تفسیر عکس هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

ممکن است دولت اراضی برخی را ملی اعلام نماید. و در نتیجه افرادی که اراضیشان ملی اعلام شده است میتوانند. به این رای معترض باشد. برای اعتراض به ملی اعلام شدن اراضی ابتدا پرونده حقوقی تشکیل می گردد. و در ادامه لازم است سابقه احیا در اراضی بررسی شود. تا تامین دلیلی جهت ارائه به مراجع قضایی آماده شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی برای بررسی سابقه احیا لازم است. به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

تعیین سابقه احیا زمین

ممکن است فردی متوجه ملی اعلام شدن اراضی اش شود. در نتیجه میتواند به این رای معترض باشد. برای اعتراض به ملی اعلام شدن اراضی لازم است. تامین دلیلی با بررسی سابقه احیا در اراضی انجام شود. تعیین سابقه احیا به این جهت لازم است انجام شود. زیرا در اراضی ملی سابقه احیا وجود ندارد. و در صورتی که در زمین سابقه احیا وجود داشته باشد زمین زراعی خواهد بود. بررسی سابقه احیا و تهیه تامین دلیل با تفسیر عکس هوایی ممکن میباشد.

برای انجام تفسیر عکس هوایی برای بررسی سابقه احیا از عهده یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. این متخصص برای تعیین سابقه احیا ابتدا اقدام به تهیه عکس هوایی قدیمی زمین زراعی خواهد کرد تا در نتیجه با تفسیر عکس هوایی سابقه احیا بررسی شود. برای تهیه عکس هوایی به سازمان نقشه برداری مراجعه میشود و با توجه به سال عکسبرداری عکس هوایی تهیه میشود در ادامه با استفاده از استریوسکوپ تفسیر عکس هوایی انجام میشود. بعد از تعیین سابقه احیا مشخص میشود که زمین زراعی میباشد و در نتیجه با اتمام تفسیر عکس هوایی گزارشی تهیه میشود که این گزارش مهر و امضا شده به عنوان مدرکی قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود تا در نتیجه اراضی از لیست اراضی ملی خارج شود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما