انجام امور ثبتی اخذ جواز ساخت و ساز در تهران

انجام امور ثبتی اخذ جواز ساخت و ساز در تهران

در صورتی که مالک بخواهد در ملک خود ساخت و سازی انجام دهد باید جواز ساخت و ساز از شهرداری دریافت کند. وقتی مالک به شهرداری مراجعه می کند. شهرداری مالک را موظف به تهیه نقشه یو تی ام می کند تا موقعیت دقیق ملک مشخص شود. تا در نتیجه بنایی که قرار است روی آن ساخته شود. دقیقا در موقعیت خود قرار گیرد تا به حدود ملک مجاور و همسایه تجاوز نکند.

انجام امور ثبتی اخذ جواز ساخت و ساز در تهران و تهیه نقشه دوخطی

اگر شخصی می خواهد در ملک خود ساخت و سازی انجام دهد باید به شهرداری مراجعه کند. تا در نتیجه از شهرداری جواز ساخت دریافت کند. شهرداری مالک را موظف به تهیه نقشه یو تی ام دو خطی می کند. مالک برای تهیه نقشه یو تی ام دوخطی باید به کارشناس رسمی دادگستری مراجعه کند. کارشناس نقاط گوشه های ملک را برداشت می کند. نقشه یو تی ام وضع موجود ملک را تهیه می کند.

در این نقشه طول های وضع موجود با یک رنگ و طول های سند ملک با رنگ دیگر  نمایش داده می شود. اگر این دوخط بر روی هم منطبق شوند در این صورت تجاوزی صورت نگرفته است،اگر این دوخط روی هم منطبق نباشند دو حالت وجود خواهد داشت.

اگر ملک دارای سند تک برگ باشد این تفاوت در طول ها در سند تصحیح می شود. اما اگر سند قدیمی و دفترچه ای باشد،باید جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. در این صورت با تهیه نقشه یو تی ام مالک می تواند سند دفترچه ای ملک را به سند تک برگی تبدیل کند. اگر تفاوت بین دو خط در حد چند سانتی متر باشد می توان از آن چشم پوشی کرد و این دو خط  منطبق محسوب می شوند.مالک پس از تهیه نقشه یو تی ام دوخطی ملک خود و ارائه آن به شهرداری در صورت تایید شهرداری،می تواند جواز ساخت دریافت کند.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما