نقشه برداری تفکیک آپارتمان

نقشه برداری تفکیک آپارتمان

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

از جمله مواقعی که لازم است مساحت دقیق هر یک از واحد های آپارتمانی حاصل شود. وقتی است که اشخاص قصد انجام معامله پیش فروش و پیش خرید واحد های آپارتمانی را داشته باشند.

برای انجام عملیات تفکیک آپارتمان می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام تفکیک آپارتمان متر کشی را از واحد های آپارتمانی انجام خواهد داد.

نحوه تفکیک آپارتمان

با اتمام ساخت آپارتمان لازم است مساحت و ابعاد دقیق هر واحد معلوم گردد. تا در نتیجه برای هر یک از واحد های آپارتمانی سند تک برگ صادر شود.

همچنین این عملیات قبل از اتمام ساخت آپارتمان نیز قابل انجام است و انجام می شود. تا در نتیجه پیش خرید و پیش فروش واحد های آپارتمانی با اطمینان بالا انجام شود. در واقع برای انجام پیش خرید واحد های آپارتمانی لازم است مساحت دقیق هر واحد معلوم گردد. برای به دست آوردن مساحت دقیق هر واحد انجام پیش تفکیک آپارتمان ضروری می باشد.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی فعال در حوزه تفکیک می باشد. و می تواند نقشه تفکیک آپارتمان را با دقت بالا به دست آورد. کارشناس برای انجام تفکیک آپارتمان برداشت دقیقی از جز به جز قسمت های آپارتمان انجام می دهد. وی این کار را با استفاده از تجهیزات دقیق نقشه برداری مثل دوربین های دقیق نقشه برداری انجام می دهد. این کارشناس از یک طبقه کار خود را آغاز می کند. و واحد ها و مشاعات هر طبقه را برداشت می کند. سپس مساحت دقیق هر بخش را محاسبه خواهد کرد. در انتها با استفاده از نرم افزار های ترسیم نقشه تفکیکی برای هر یک از طبقات را ترسیم خواهد نمود و سپس آن را چاپ و مهر و امضا خواهد کرد. در نتیجه مساحت دقیق هر واحد به دست می آید و انجام معامله با اطمینان بالا ممکن خواهد بود.

نحوه تفکیک آپارتمان

نحوه تفکیک آپارتمان

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما