نقشه برداری زمین به انگلیسی

نقشه برداری زمین به انگلیسی

نقشه به تصویر یا نمایشی از عوارض مصنوعی و طبیعی زمین گفته می‌شود. که مهندس نقشه بردار با استفاده از تجهیزات متفاوت، موقعیت عوارض مصنوعی و طبیعی سطح زمین را مشخص کرده. و محاسبه آن‌ها، آن را به دست می‌آورد. نقشه‌ای که با استفاده از ابزار و تجهیزات اندازه گیری زمینی به همراه عملیات میدانی تهیه شود. با عنوان نقشه برداری زمینی شناخته می‌شود.

نقشه برداری زمین به انگلیسی و اهداف انجام نقشه برداری

تهیه نقشه با استفاده از ابزارهای اندازه گیری زمینی و با عملیات میدانی نقشه برداری زمینی نامیده می‌شود. نقشه برداری زمین به این صورت می باشد. که به طور کلی با اندازه گیری طول ها، زوایا و اختلاف ارتفاع، شکل و ابعاد عوارض مشخص شده. و ترسیم می‌شوند. مهندسی نقشه‌ برداری به انگلیسی: Surveying engineering به علم اندازه‌گیری دقیق و تعیین موقعیت نسبی یا مطلق عوارض روی سطح زمین اطلاق می‌شود.

معمولاً عملیات نقشه‌ برداری شامل دو مرحله برداشت (یا اندازه‌گیری) و محاسبه و ارائه نتایج کار است.

در مرحله اندازه گیری، از وسایل و دستگاه‌ها ( نظیر توتال استیشن ها، تئودولیت ها، جی پی اس و … ) و نیز روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. تا داده‌های لازم برای مرحله دوم بدست آید. نتایج کار به صورت های آنالوگ ( نقشه، مقاطع طولی و عرضی و… ) و یا رقومی ( مانند جدول‌ها، مدل‌های رقمی زمین ) ارائه می‌گردد. از مهم‌ترین اهداف نقشه برداری زمین مشخص کردن. موقعیت نسبی نقاط سطح زمین می‌باشد. به عبارت ساده‌تر می‌توان گفت. از این روش می‌توان. به مختصات سه بعدی دست پیدا کرد. البته در بعضی از روش‌های نقشه‌ برداری که بیشتر نقشه برداری‌های ماهواره‌ای و سنجه های نجومی هستند. بعد زمان نیز در نظر گرفته می‌شود. در واقع به طور کلی نقشه برداری شامل دو بخش برداشت ( اندازه گیری ) و محاسبه ( ارائه نتایج ) می‌باشد.

نقشه برداری زمین به انگلیسی و اهداف انجام نقشه برداری

نقشه برداری زمین به انگلیسی و اهداف انجام نقشه برداری

راه های تماس با ما

09129277534

02166398316

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما