نقشه زمین کشاورزی

نقشه زمین کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

اراضی زمین های کشاورزی از زمان های قدیم در قطعات بسیار بزرگ بوده اند. در حال حاضر لازم است تا این زمین ها به قطعات کوچکتری تقسیم بندی شوند. به همین جهت برای دریافت سندهای معتبر لازم است. تا برای هر زمین کشاورزی جهت تهیه نقشه یو تی ام اقدام شود.

نقشه زمین کشاورزی و تهیه نقشه یو تی ام

در زمین های کشاورزی که مانند سایر قطعات زمین های دیگر که دارای حصار و چهارچوب های مشخصی مانند دیوار نیستند؛ جانمایی پلاک ثبتی باید به شکلی صورت بگیرد. که هیچ گونه تداخلی با زمین ‌های مجاور ایجاد نکند. نقشه یو تی ام جزء مدارک اصلی و مهم برای هر ملک محسوب می ‌شود. که باید نقشه ها توسط سازمان‌ های معتبر تایید گردد. نحوه گرفتن نقشه  UTM بدین صورت است که با استفاده از تجهیزات نقشه برداری در محل ملک تمامی مختصات و گوشه های ملک و شکستگی ها را مشخص می کنند. پس از برداشت نقشه حاصله بر روی کاغذ مختصات آن را بر روی نقشه های سازمان جغرافیا هماهنگ کرده. به تایید کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می ‌رسد.

این نقشه به عنوان یکی از مدارک مهم در سیستم کاداستر کشور ثبت می شود. نقشه یو تی ام نوعی سیستم تصویر بر روی سیستم مختصات دو بعدی بوده که برای مشخص کردن یک نقطه بر روی کره زمین مورد استفاده قرار می گیرد. با کمک این نقشه هر نقطه‌ ای بر روی کره زمین از یک مختصات اختصاصی برخوردار می گردد که در هیچ جای دیگر تکرار نمی شود. به طور معمول از نقشه یو تی ام برای داشتن مختصات و ابعاد دقیق در حد سانتیمتر استفاده می کنند. به همین جهت در کلیه ادارات و مجموعه ‌های مرتبط به خدمات ملکی، برای رعایت نظم و مشخص کردن حد و حدود ملک ها از این نقشه استفاده می کنند.

نقشه زمین کشاورزی و تهیه نقشه یو تی ام

نقشه زمین کشاورزی و تهیه نقشه یو تی ام

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما