مشخصات عکس هوایی

مشخصات عکس هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

با شنیدن نام عکس هوایی اغلب تصاویر ماهواره‌ای در ذهن نقش می‌بندد. تصاویری که معمولا توسط ابزارهای ماهواره‌ای پیشرفته گرفته می‌شوند. و هدفی مشخص دارند. اما علاوه بر این تصاویر،عکس‌هایی هستند. که با اهداف کاربردی اما ساده‌تر ثبت می‌شوند. بنابراین می‌توان گفت عکس‌های هوایی انواع و البته اهداف متفاوت با درجه اهمیت مختلفی دارند.

مشخصات عکس هوایی و ماهواره ای

با توجه به اینکه نقشه برداری به نقطه گذاری دقیق نیاز دارد. یکی از مهم‌ترین ابزارهای برای تعیین مختصات جغرافیایی،نقشه برداری هوایی است. نقشه برداری هوایی که به آن فتوگرامتری نیز می‌گویند. با کمک هواپیماهای دوربین دار یا انواع پهپاد از کوادکوپتر تاشو تا پیشرفته ترین انواع آن انجام می‌شوند. در حقیقت کاربرد عکس هوایی می‌تواند. با توجه به نیاز و پروژه‌های شما تغییر کند. برای مثال اگر قصد تبلیغات برای یک فضای خاص مانند باغ‌هایی با کاربری تجاری، مجتمع‌های تجاری و شهرک‌های مسکونی را دارید. عکس هوایی از کلیت فضا می‌تواند. محتوای تصویری مناسبی برای تیزرهای تبلیغاتی و معرفی این پروژه ها باشد.

اولین وجه تمایز عکس هوایی با عکس ماهواره‌ای در وسعت پوشش منطقه است. در حقیقت عکس‌های ماهواره‌ای،مناطق را به صورتی واید تحت پوشش خود درمی‌آورند. به همین دلیل جزئیات کمتر در آن‌ها مشخص می‌شود. این موضوع باعث شده. تا برای پروژه‌های عمرانی کاربرد چندانی نداشته باشند. این نوع عکس برداری بیشتر در حوزه نظامی و جغرافیایی کاربرد دارد. همچنین عکس‌های ماهواره‌ای ابزارهای پیشرفته‌تری دارند. دوربین‌هایی که برای نقشه برداری هوایی و تعیین نقاط هدف به کار برده می‌شوند. معمولا قابلیت‌هایی فراتر از یک دوربین ساده دارند.

اما به دلیل پیچیدگی، هزینه زیاد و نیاز به مجوز برای عکس‌های هوایی که به سرعت مورد نیازند استفاده نمی‌شود. عکس‌برداری هوایی نیز مانند عکاسی معمولی نیازمند زوایای مختلف است. در حقیقت زاویه دوربین در عکس هوایی، بیش از هر چیز به کاربری عکس وابسته است. برای مثال ممکن است. عکس هوایی برای شناسایی زوایای یک زمین شخص مثلا یک زمین کشاورزی مورد استفاده باشد. در این شرایط بهتر است عکس هوایی قائم از این فضا برداشت شود.

مشخصات عکس هوایی و ماهواره ای

مشخصات عکس هوایی و ماهواره ای

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما