سایت عکس هوایی

سایت عکس هوایی

عکس های هوایی عکس هایی هسند که از ارتفاع مشخصی از سطح زمین اخذ می گردد. و در نتیجه تغییرات به وجود آمده از زمین ثبت می شود. یکی از کاربرد های عکس های هوایی در امور ملکی به عنوان تامین دلیل در دادگاه هابه منظور حل اختلاف است. و همچنین کاربرد دیگر این عکس ها جانمایی ملک می باشد. در واقع ممکن است حدود و مرز های مابین املاک مجاور به دلایلی از بین رفته باشد. در نتیجه همین امر باعث می شود که اختلافاتی بین حد و مرز مالکین مجاور یکدیگر پیش بیاید. و مرجع حل این اختلافات دادگاه خواهد بود. و برای دادگاه نیز لازم است مدارکی تهیه گردد تا رای صادر شود. این مدارک حتما باید توسط یک کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی که یک متخصص است تهیه گردد.

کارشناس بعد از تهیه عکس هوایی از سایت عکس هوایی در ادامه تفسیر و بررسی عکس هوایی با استریوسکوپ انجام می شود. و با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی انجام می شود. در نتیجه گزارش تفسیر عکس هوایی که توسط کارشناس تهیه شده قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

عکس هوایی

به طور کلی امروزه به جهت کسب اطلاعات دقیق از عکسبرداری هوایی استفاده می شود. عکس هوایی شامل عوارض و پدیده های طبیعی می باشد. که عکس های هوایی به صورت سند معتبر برای همیشه باقی می ماند و در نتیجه با تفسیر عکس هوایی می توان به اطلاعاتی دست یافت. عکس هوایی همان تصویر حقیقی از عوارض و خصوصیات زمین می باشد که توسط هواپیما اخذ می گردد. از عکس هوایی به جهت بررسی و مطالعات زمین شناسی، جاده سازی، کشاورزی، اهداف نظامی، تهیه تامین دلیل استفاده می شود.

تهیه و تفسیر عکس هوایی

سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیایی در کشور ما وظیفه اخذ عکس هوایی را بر عهده دارند. در نتیجه با مراجعه به این سازمان ها که آرشیوی از عکس هوایی را در اختیار دارند می توان عکس هوای را تهیه نمود. در ادامه تفسیر و بررسی عکس هوایی را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. این متخصص با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی را انجام خواهد داد.

اطلاعات حاشیه ای عکس هوایی

  • شماره عکس هوایی: به همراه شماره های پشت سر هم ذکر می شود.
  • فاصله کانونی: برحسب میلی متر در حاشیه عکس هوایی نوشته می شود.
  • آلتیمتر: برای نشان دادن میزان انحراف دوربین در حین پرواز است.
  • ساعت عکسبرداری: در این مرحله زمان عکسبرداری برای تجزیه تحلیل سایه اهمیت دارد.
  • شماره دوربین: در بررسی دقیق و جامع عکس هوایی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • علائم کناری عکس: این علائم به صورت ضربدر در گوشه عکس هوایی و به صورت شکاف مثلثی در وسط اضلاع معلوم می گردد.

تفسیر عکس هوایی جانمایی ملک

عکس های هوایی تغییراتی که در زمین رخ می دهد را ثبت می کند. و در نتیجه با استفاده از این عکس ها می توان زمانی که ملک دارای دیوار بوده است را بررسی کرد. و با جانمایی آن بر روی زمین مرز ها را مشخص کرد. در صورتی که حدود ملک بر روی زمین مشخص نباشد اما موقعیت حدودی ملک معلوم باشد. در نتیجه می توان با این روش یعنی تفسیر عکس های هوایی که دقت بالایی دارد. حدود و مرز های ملک را معلوم کرد و در نهایت روی زمین جانمایی و تثبیت نمود. در نتیجه تفسیر عکس هوایی توسط کارشناس رسمی دادگستری انجام می شود. تا با جانمایی ملک حدود اربعه ملک معلوم گردد.

برای تفسیر عکس های هوایی و ماهواره ای ابتدا باید عکس های هوایی مربوط به ملک تهیه گردد. این عکس ها از سایت عکس هوایی تهیه می شود.  کارشناس بعد از تهیه این عکس ها در سالهای مختلف برای اینکه بتواند مرز های املاک را شناسایی نماید. تجریه تحلیل عکس ها را آغاز می کند و در واقع با استفاده از استریوسکوپ تفسیر عکس های هوایی را انجام می دهد. و با روش برجسته بینی تمامی عوارض قابل تشخیص خواهند بود.  سپس با تشخیص مرز های ملک جانمایی آن بر روی زمین انجام می شود و بعد نقشه یو تی ام ملک نیز تهیه می شود و با استفاده از این عکس و همچنین نقشه یو تی ام ملک امکان تثبیت مرز های ملک بر روی زمین وجود خواهد داشت.

سایت عکس هوایی

اراضی ملی

زمین هایی که بدون دخالت انسان شکل طبیعی خود را حفظ نموده است. در صورتی که بر روی زمین فعالیت کشاورزی صورت بگیرد. در نتیجه اراضی احیا شده به شمار می رود. اراضی ملی که در خارج از شهر واقع شده باشد به منابع طبیعی تعلق دارد و آن هایی که که داخل شهر قرار گرفته است متعلق به سازمان مسکن و شهرسازی می باشد.

تفسیر عکس هوایی اراضی ملی

ممکن است اراضی فردی از جانب دولت به عنوان اراضی ملی اعلام گردد. در این صورت اراضی متعلق به دولت خواهد بود و از دسترس افراد خارج می شود. دولت این عمل را انجام می دهد تا

در نتیجه بتواند اراضی ملی را شناسایی کند و تصاحب کند. افرادی که اراضیشان را دولت تصاحب کرده است ممکن است این رای را قبول نداشته باشند. و ادعا کنند اراضیشان ملی نمی باشد. در واقع در اراضی ملی سابقه کشاورزی وجود ندارد. اما در صورتی که اراضی سابقه کشاورزی داشته باشد در این صورت اراضی احیا شده به شمار می روند.

برای اینکه افراد بتوانند ثابت کنند که اراضیشان ملی نمی باشد می بایست بعد از ثبت اعتراض سپس مدارکی فراهم کنند. این مدارک شامل نقشه یو تی ام اراضی و گزارش تفسیر عکس های هوایی تهیه شده توسط یک کارشناس معتبر می باشد.

برای تهیه این مدارک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کرد. این متخصص تجربه فراوانی در این پرونده ها دارد. و می تواند در کمترین زمان مدارک را با دقت بالا تهیه نماید. کارشناس بعد از تهیه عکس هوایی مربوط به سال های گذشته در ادامه تفسیر عکس هوایی انجام می شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده می شود. و با استفاده از روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی انجام می شود. در نتیجه گزارش تفسیر عکس هوایی به همراه نقشه یو تی ام قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

تفسیر عکس هوایی اراضی ملی

تفسیر عکس هوایی اراضی ملی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما