عکس هوایی در دادگاه

عکس هوایی در دادگاه

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

یکی از کاربرد های تفسیر و بررسی عکس هوایی تهیه گزارش برای ارائه به دادگاه می باشد. تفسیر عکس هوایی و انجام جانمایی ملک به منظور تعیین حدود مرزهای ملک برای حل اختلافات ملکی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع با تفسیر عکس های هوایی بسیاری از اطلاعات از املاک و موقعیت و شرایط آنها مشخص می شود. همچنین با استفاده از عکس های هوایی می توان حدود ملک را مشخص کرد.

عکس هوایی در دادگاه و تفسیر و بررسی آن

عکس های هوایی توسط سازمان نقشه برداری کشور و سازمان جغرافیا نیرو های مسلح تهیه می شود. انجام تفسیر عکس های هوایی به عهده کارشناس رسمی دادگستری می باشد. کارشناس رسمی دادگستری با تفسیر عکس های هوایی اطلاعات بسیار ارزشمندی را می تواند درباره ملک ارائه دهد. می تواند بسیاری از مشکلات ملکی را با تفسیر عکس های هوایی حل کند. بسیاری از اختلافاتی که بر سر ملک به وجود می آید به این دلیل می باشد که حدود ملک مشخص نمی باشد.

همین امر باعث می شود که تجاوز و تعارض بین حدود املاک همسایه به وجود بیاید. و همچنین ممکن است مالکی باشد. که از موقعیت وحدود ملک خود بی خبر است. در این صورت برای تشخیص حدود ملک می توان از تفسیر عکس های هوایی استفاده کرد. کارشناس در عکس های هوایی به سال عکسبرداری زمان عکسبرداری و ساعت عکسبرداری دقت می کند. در مواردی که اختلافاتی بر سر حدود ملک به وجود می آید می توان با انجام تفسیر عکس های هوایی بسیاری از این اختلافات را حل کرد.

برای انجام تفسیر عکس های هوایی کارشناس مدارک لازم را از مالک دریافت می کند.سپس عکس های هوایی منطقه ای که ملک در آن قرار دارد را در سال های مختلف بررسی می کند. پس از بررسی جانمایی ملک را روی زمین انجام می دهد.سپس گزارشی تهیه می کند. آن را مهر و امضا می کند. مالک با ارائه این گزارش می تواند حدود ملک خود رابه دادگاه نشان دهد و از حق خود دفاع کند.

عکس هوایی در دادگاه و تفسیر و بررسی آن

عکس هوایی در دادگاه و تفسیر و بررسی آن

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما