تفسیر عکس هوایی + ppt

تفسیر عکس هوایی + ppt

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تعبیر و تفسیر عکس های هوایی و ماهواره ای برای دادگاه ها انجام می گیرد. تا بتوان از آن استفاده کرد تا اختلافاتی را حل نمود. برای انجام تفسیر عکس هوایی میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای انجام تفسیر عکس هوایی از روش برجسته بینی استفاده خواهد کرد. و گزارش تهیه شده توسط این متخصص قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

انجام تفسیر عکس هوایی

به طور کلی پرونده های زیادی با موضوع منابع طبیعی وجود دارد. و در واقع زمانی که دولت اراضی شخصی را ملی به حساب بیاورد. این اختلاف به وجود می آید. دولت برای حفظ منافع خود این اراضی را شناسایی می کند. و در صورت تشخیص یک اراضی به عنوان ملی آن را تصاحب می کند. معمولا بر طبق ظاهر اراضی این رای صادر می شود. و اراضی که ظاهری ملی دارند اعلام می شود. مالک اراضی در صورت اعتراض به ملی اعلام شدن اراضی میتواند به مراجعع قضایی مراجعه و پرونده تشکیل دهد در نتیجه برای حفظ اراضی لازم است تامین دلیلی را تهیه نمود و به مراجع قضایی ارائه نمود. یکی از این مدارک که لازم است به عنوان تامین دلیل تهیه کرد و ارائه نمود گزارش تفسیر عکس هوایی است. در واقع لازم است سابقه احیا در اراضی بررسی شود و برای بررسی سابقه احیا لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود. تفسیر عکس هوایی را میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

انجام تفسیر عکس هوایی به این صورت ممکن می باشد که ابتدا عکس هوایی تهیه می شود و در ادامه تفسیر عکس هوایی با استریوسکوپ انجام می شود و سابقه احیا در اراضی بررسی می گردد و در صورتی که نشانه هایی از احیا در اراضی مشخص شود در نتیجه گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه میشود تا به عنوان تامین دلیل ارائه شود تا اختلافات ملکی حل شود.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 3.3 / 5. تعداد رأی: 4

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما