نقشه هوایی تهران

نقشه هوایی تهران

در صورتی که دیوار کشی و حدود مابین بین دو ملک مجاور از بین رفته باشد. و همین امر باعث بروز اختلافاتی گردد و کارافراد به مراجع قضایی کشیده شود. در واقع معمولا این اختلافات برای مالکین اراضی زراعی به وجود می آید. در حقیقت اراضی زراعی معمولا مرز نا مشخص و مساحت وسیعی دارند. برای اینکه بتوان این اختلافات را حل نمود لازم است تامین دلیلی تهیه شود. در واقع لازم است این تامین دلیل مرز ها و حدود اراضی را معلوم نماید.

به جهت معلوم نمودن حدود اربعه اراضی و تهیه تامین دلیل انجام تفسیر عکس هوایی ضروری است. در واقع لازم است جانمایی ملک انجام شود و مرز ها و حدود اراضی معلوم شود.

عکس های هوایی در تمام دوره ها یعنی دوره های گذشته تا به حال توسط سازمان نقشه برداری کشور اخذ می شوند. و نگهداری می شوند تا در نتیجه زمانی که لازم شد اطلاعات گذشته بررسی شود. و اطلاعات مورد نیاز درباره عوارض موجود در آن بررسی گردد بتوان از آن استفاده کرد.

برای تهیه نقشه هوایی تهران می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص بعد از تهیه نقشه هوایی و عکس هوایی تفسیر و بررسی عکس هوایی را آغاز خواهد کرد. وی با استفاده از استریوسکوپ تفسیر و بررسی عکس هوایی را انجام خواهد داد. در نتیجه بعد از برداشت اطلاعات از عکس هوایی یک گزارش از آن تهیه می شود.

عکس هوایی چیست؟

این عکس هوایی یک تصویر واقعی از عوارض و خصوصیات واقعی از عوارض و خصوصیات ظاهری سطح زمین است. عکس هوایی با هواپیما با یک دوربین عکسبرداری اخذ می شود. عکس هوایی در کشور ما توسط سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیایی اخذ می شود. در واقع این سازمان ها آرشیوی از عکس هوایی را در اختیار دارند. با مراجعه به این سازمان ها می توان عکس هوایی را تهیه نمود و از آن بهره برد.

تفسیر و بررسی عکس هوایی

به شناسایی و ارزیابی عوارض ثبتی در لحظه عکسبرداری از سطح زمین را تفسیر عکس هوایی می گویند. با انجام تفسیر عکس هوایی شناسایی و تطبیق عکس هوایی با وضعیت فعلی انجام می شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی می توان به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

مفسر عکس هوایی با تجربه و دانش خود و به کمک استریوسکوپ تفسیر عکس هوایی را انجام خواهد داد. برای انجام تفسیر عکس هوایی از عکس هوایی و نقشه هوایی تهران استفاده می شود.

مراحل انجام تفسیر عکس هوایی

برای انجام تفسیر عکس هوایی لازم است به فردی متخصص و با تجربه مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند انجام تفسیر عکس هوایی را بر عهده بگیرد. مراحل انجام تفسیر عکس هوایی به شرح زمین است:

  • مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری: برای انجام تفسیر عکس هوایی لازم است به فرد متخصصی همچون کارشناس رسمی دادگستری مراجعه نمود. این متخصص با دانش و تجربه خود می تواند تفسیر عکس هوایی را انجام دهد. در نتیجه اطلاعات به طور کامل از عکس هوایی استخراج می شود.
  • تهیه عکس هوایی : در این مرحله کارشناس با مراجعه به سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیایی عکس هوایی را تهیه خواهد کرد تهیه عکس هوایی با توجه به سال و موقعیت عکسبرداری انجام می شود.
  • تفسیر عکس هوایی: برای انجام تفسیر عکس هوایی از زوج عکس استفاده می شود. با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی انجام می شود. کارشناس برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده خواهد کرد.
  • تهیه گزارش تفسیر عکس هوایی: بعد از انجام تفسیر عکس هوایی و استخراج اطلاعات از عکس هوایی گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می شود. این گزارش مهر و امضا شده معتبر می شود.

کاربرد تفسیر عکس هوایی

  • تفسیر عکس هوایی بررسی سابقه احیا: با ملی اعلام شدن اراضی در نتیجه لازم است سابقه احیا در اراضی بررسی شود. در واقع ممکن است دولت اراضی برخی از اشخاص را ملی اعلام نماید. با ملی اعلام شدن اراضی لازم است تامین دلیلی با انجام تفسیر عکس هوایی تهیه شود.
  • تفسیر عکس هوایی بررسی وجود بنا: یکی از مواقعی که لازم است با انجام تفسیر عکس هوایی وجود بنا در اراضی بررسی شود که اراضی زراعی اعلام شود. در نتیجه با بررسی وجود بنا می توان ثبات نمود که اراضی مسکونی است.
  • تفسیر عکس هوایی بررسی عدم وجود بنا: زمانی که فرد متوجه تعارض به حدود اراضی اش شود. در نتیجه لازم است با بررسی عدم وجود بنا متجاوز در حدود اراضی اش این امر اثبات شود.
  • تفسیر عکس هوایی جانمایی ملک: در صورتی که مالکین اراضی مجاور حدود اراضیشان به هم بریزد در نتیجه لازم است با انجام جانمایی ملک حدود اربعه اراضی معلوم شود. تهیه این تامین دلیل از عهده فردی متخصص بر می آید.

تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای اراضی ملی

دولت ممکن است یکسری زمین هایی را ملی اعلام کند. در واقع دولت از ظاهر این اراضی تشخیص می دهد که اراضی ملی می باشد. اما ممکن است برخی از این زمین ها ملی نباشد و سابقه کشاوزی داشته باشند. در این صورت اراضی احیا شده خواهد بود.

اراضی دولت خارج از کشور را اداره منابع طبیعی حفظ و نگهداری می کند. در نتیجه مالک اراضی با اداره منابع طبیعی به اختلاف بر می خورند.

برای اینکه بتوان سابقه اراضی را مورد بررسی قرار داد می بایست عکس هوایی تفسیر شوند. برای تفسیر عکس هوایی می بایست به یک متخصص مانند کارشناس رسمی دادگستری مراجعه شود. تا در نتیجه گزارشی که از تفسیر عکس هوایی تهیه می شود مورد قبول مراجع قضایی قرار بگیرد.

برای تهیه گزارش تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای کارشناس ابتدا با تهیه عکس هوایی گذشته از سازمان نقشه برداری و یا سازمان جغرافیایی انجام خواهد داد. سپس با استفاده از استریوسکوپ تفسیر عکس هوایی را آغاز خواهد کرد. وی بعد از یافتن نشانه ای از احیا در اراضی یک گزارش تهیه خواهد کرد و در آن نتیجه تفسیر عکس هوایی را درج خواهد کرد. سپس گزارش تهیه شده مهر و امضا می شود و قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود. با ارائه این گزارش در نتیجه معلوم می شود اراضی ملی نمی باشد.

تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای اراضی ملی

تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای اراضی ملی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما