نقشه هوایی پلاک ثبتی تبریز

نقشه هوایی پلاک ثبتی تبریز

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به طور کلی زمانی لازم است نقشه هوایی پلاک ثبتی تهیه شود. که بخواهیم موقعیت و پلاک ثبتی ملک را به دست آوریم. در واقع ممکن است آدرس و یا حدود اربعه ملک بر روی زمین نا معلوم باشد. در نتیجه لازم است این نقشه با دقت بالا تهیه گردد. تهیه نقشه هوایی پلاک ثبتی ملک از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید.

نقشه هوایی پلاک ثبتی

املاک قدیمی دارای سند قدیمی می باشند. و سند قدیمی حاوی اطلاعات مکانی ملک نمی باشد. در نتیجه در صورتی که ملک توسط مالک برای سال های طولانی رها شده باشد. در نتیجه ملک گمشده خواهد شد. و یافتن آدرس آن تنها از عهده یک فرد متخصص بر می آید. در واقع برای یافتن آدرس ملک لازم است نقشه هوایی پلاک ثبتی تهیه شود. همچنین ممکن است حدود اربعه دقیق ملک بر روی زمین نا معلوم باشد. در نتیجه انجام جانمایی پلاک ثبتی ضروری است.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند نقشه هوایی پلاک ثبتی را با دقتی بالا تهیه نماید. این متخصص به جهت تهیه نقشه هوایی پلاک ثبتی ابتدا نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. در ادامه اسناد ملک همچون سند دفترچه ای ، سند مادر، بنچاق، قولنامه و .. جمع آوری می گردد و در ادامه نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی منطقه استخراج می شود. در آخر نقشه هوایی تهیه می شود و پلاک ثبتی بر روی نقشه هوایی جانمایی می شود. در نتیجه نقشه هوایی پلاک ثبتی قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود در نتیجه اخذ سند تک برگ برای ملک نیز ممکن خواهد بود.

نقشه هوایی پلاک ثبتی

نقشه هوایی پلاک ثبتی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 1 / 5. تعداد رأی: 1

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما