نمونه دادخواست تامین دلیل حدود اربعه ملک

نمونه دادخواست تامین دلیل حدود اربعه ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورتی که حدود اربعه ملک بر روی زمین نا معلوم باشد و به حدود ملک تعارض شود. در نتیجه لازم است تفسیر عکس هوایی به جهت جانمایی ملک انجام شود. تا نمونه دادخواست تامین دلیل حدود اربعه ملک برای ارائه به مراجع قضایی محیا شود. برای انجام جانمایی ملک لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود. به جهت انجام تفسیر عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

حل اختلافات ملکی

با تعارض از جانب حدود املاک مجاور به حدود اربعه ملک در نتیجه اختلافات ملکی به وجود می آید. برای حل این اختلافات می بایست تفسیر عکس هوایی برای انجام جانمایی ملک انجام شود. برای تفسیر عکس های هوایی لازم و ضروری است. به یک فرد متخصص و با تجربه همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کرد. این متخصص بعد از تهیه عکس های هوایی با توجه به سال عکسبرداری و همچنین مقیاس عکس ها در ادامه تفسیر عکس هوایی را آغاز خواهد کرد.

تفسیر عکس هوایی با استفاده از نرم افزار ها و تجهیزات مخصوصی عکس های هوایی و ماهواره ای انجام می گیرد. کارشناس با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی را انجام خواهد داد. و در نتیجه حدود اربعه ملک را تشخیص می دهد. و در ادامه جانمایی عکس هوایی بر روی زمین انجام می شود و نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و در نتیجه بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود.

بعد از تفسیر این عکس ها یک گزارش کارشناسی از تفسیر عکس های هوایی تهیه و مهر و امضا می شود تا برای حل اختلافات به عنوان یک مدرک به همراه نقشه یو تی ام قابل ارائه باشد.

حل اختلافات ملکی

حل اختلافات ملکی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 1 / 5. تعداد رأی: 1

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما