هزینه نقشه برداری یو تی ام

هزینه نقشه برداری یو تی ام

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه یو تی ام توسط کارشناسان رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی تهیه می شود. مالکانی که قصد ساخت و ساز در ملک خود را دارند، باید نقشه یو تی ام  ملک را تهیه کنند. برای تهیه نقشه یو تی ام باید به کارشناس مراجعه کنند. کارشناسان پس از بدست آوردن مختصات یو تی ام ملک نقشه آن را ترسیم کرده. و در نهایت نقشه را مهر و امضا می کنند. و با ارائه نقشه یو تی ام به شهرداری جواز ساخت و ساز برای ملک صادر می شود.

هزینه نقشه برداری یو تی ام دو خطی شهرداری

برای انجام ساخت و ساز در ملک،باید به شهرداری مراجعه کنید. ممکن است شهرداری برای صدور جواز ساخت،از مالک تهیه نقشه یو تی ام ملک را بخواهد. اگر طولهای وضع موجود ملک با طول های سند ملک که با دو رنگ مختلف نشان داده می شود روی هم منطبق شوند. در این صورت مشکلی وجود ندارد. اما اگر بر روی هم منطبق نشدند دو حالت پیش می آید. اگر ملک سند تک برگ داشته باشد و طول ها بر هم منطبق نشده باشند سند باید تصحیح شود.

اما اگر سند موجود از نوع سند دفترچه ای قدیمی باشد. که سند تک برگی برای این ملک صادر نشده باشد،ابتدا باید جانمایی پلاک ثبتی بر روی این ملک انجام شود. جانمایی ثبتی به معنای تعیین موقعیت دقیق ملک می باشد. همچنین باید این موضوع نیز بررسی شود که وضع کنونی ملک از قبل به همین شکل بوده است. یعنی مساحت ملک به خاطر جابجایی مرزها یا تجاوز به حریم ملک تغییر نکرده باشد. برای همین نقشه برداری وضع موجود ملک و املاک مجاور آن را نیز انجام می دهند. برای تهیه  سند تک برگ باید به کارشناس رسمی دادگستری مراجعه کرد. این نقشه باید با مهر و امضای کارشناس باشد و به اداره ثبت ارائه داده شود تا برای ملک سند تک برگ صادر شود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیازی ثبت نشده. اولین نفر شما باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما